5 Nisan 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

SEO Firması

SEO Firması

SEO Firması araştırmalarında Dünya’da ve Türkiye’de farklı alanlarda hizmetler veren pek çok firma bulabilirsiniz. Bu alanda çalışmalar yürüten hem bireysel, hem de kurumsal SEO uzmanları vardır. Bireysel olarak bu çalışmaları yürüten uzmanların genelinde profesyonelliğin olmadığı görülmektedir. Yaşanan sorunlarda muhatap bulabilmekte çoğu zaman oldukça zor olabiliyor. Ya da destek alma aşamasında farklı sorunlarla karşılaşmakta mümkün olabiliyor. Bu durumların ana nedeni ise fatura kesmeme gibi yasal bağlayıcılıklarının olmamasıdır. Bu nedenle oluşan sorunlarda karşınızda muhatap bulamayacağınızdan çalışmalarınızın çok fazla aksaması söz konusu olabilir. Kurumsal alanda yürütülen SEO çalışmalarında daha profesyonel ve güvenilir çalışmalar bulabilmeniz söz konusudur. Genel olarak bireysel yürütülen SEO çalışmalarının artık kurumsal alana taşındığını da söylemek mümkün olacaktır.

Bu durumun ülkemiz adına sevindirici bir durum olduğunu söylemekte mümkün olabilir. SEO sektörünün giderek yerleşmesi bu alanda daha kaliteli SEO firması çalışmaları bulabilme imkânı ortaya çıkaracaktır. Yurt dışındaki çalışmalara bakıldığında SEO ekiplerinin 20- 30 kişilik ekiplerden oluştuğu görülmektedir. Ülkemizde bu seviyeyi yakalamış bir durum olmasa da gelişmeler yaşandığı söylenebilir. SEO sektörünün en önemli sorunları arasında ise yapılan anti SEO söylentileri olmaktadır. Bu alanda bazı kişiler özellikle bu alanda çalışmalar yapmakta ve kurumsal SEO çalışmalarını boşa çıkarmaya çalışmaktadır. Sürekli yalan söyleyen ve sorun çıkaran ister uzman olsun, ister kurum olsun bu SEO çalışmalarından özellikle uzak durmanız gereklidir.

Bu alanda SEO firması seçmeden önce cevap vermeniz gereken bazı sorular bulunuyor. Bunlardan ilki SEO nedir, sorusu olmaktadır. İkinci olarak ise neden SEO çalışmalarına ihtiyacım var sorusudur. Bu sorunun özellikle ele avuca gelir cevapları olması gereklidir. Çalışmalarınızın profesyonel ve kaliteli bir şekilde sürdürülebilmesi için mutlaka sağlam temellere dayanması gereklidir. Üçüncü bir soru olarak ise SEO çalışmalarından beklentim ne olmalıdır, başlığı olacaktır. Çünkü ne yapmak istediğinizi, hedeflerinizin ne olduğunu doğru bir şekilde değerlendirdiğinizde çalışmalarınızın sonucu verimli olabilecektir. Kendinize soracağınız dördüncü soru ise neden bir SEO firması ile anlaşmalıyım, şeklinde sorudur. Her sorunun mutlaka sizi başarıya götürecek cevapları olması gereklidir.

 

Bir önceki yazımız olan SEO Hizmetleri başlıklı makalemizde seo hizmetleri hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “SEO Firması

  1. […] önceki yazımız olan SEO Firması başlıklı makalemizde seo firması hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir