21 Aralık 2016
Kategori:
Seo
Yorumlar: 1

Seo Teknikleri

Seo Teknikleri

Seo Teknikleri arama motorlarının genel algoritmaları dijital pazarlamanın şekillenmesinde etkili en önemli dayanaktır. Bu nedenle SEO çalışmaları arama motorlarının çalışma sistemlerine göre değişebilir. Milyonlarca rakibinizin bulunduğu bir alanda profesyonel SEO teknikleri gerekli olacaktır. Özellikle site dışın SEO çalışmalarına çok fazla önem vermelisiniz. Bu alandaki çalışmalar rekabet içerisinde rakiplerinizin önüne geçmenizi sağlayacaktır. SEO uzmanları Google algoritmalarını baz alarak çalışmalar yapar. Genellikle deneme yanılma yöntemleri ile başarılı sistemler geliştirilebilir. Google son dönemlerde yeni backlinklerin daha etkili olabileceği bir sistemin patent başvurusunu yapmış, bu da güncel çalışmaların her zaman daha üst sıralara olabileceğini göstermektedir. Hatta SEO çalışmalarının uzun vadeli olarak yürütülmesinin de bir gereklilik olduğu ortaya çıkmaktadır.

Bu alanda SEO teknikleri arasında zararlı backlinlerin nasıl engellenebileceği konusu önemli bir başlıktır. Çünkü kötü amaçlı kişiler bu şekilde backlink ekleyerek sitenizin sıralamasını düşürebilir. Sitenizin bu şekilde bir saldırıya uğramaması için Google disavow link aracı kullanılabilir. Ücretsiz olarak kullanılan bu araç bu saldırıların önüne geçecektir. Bu özelliğin yanı sıra site haritaları da çok önemli bir başlıktır. Sitenizde link haritası bulunduğunda kullanıcılar daha basit şekilde aradıklarına ulaşacaktır. Bu da ziyaretçilerinizin daha uzun süre sitenizde kalması ve sonrasında takip etmesini sağlayacak bir özellik olacaktır. Google’ın kalite yönergeleri arasında bulunan bir başka özellik ise Köprü sayfalar olmaktadır. Sitenize farklı alanlardan yapılan yönlendirmeler, Google için doğal bir yükseliş anlamına gelecektir.

Bunların yanı sıra yerel arama sonuçları da SEO teknikleri arasında başarılı olunması gereken bir başlık olacaktır. Bölgesel arama olarak nitelendirilebilecek bu teknikte, Google içerisinde işletme kaydınız bulunduğunda kendi çevrenizdeki ziyaretçilerin sayfanıza yönlendirilmesini sağlayabilirsiniz. Bazı teknikler diğerlerinin yanında çok daha avantajlı kullanımlar oluşturabilir. Bunlar arasında Videolarda bulunuyor. Özellikle kurumsal SEO çalışmalarında bu teknik çok fazla kullanılıyor. Kullanacağınız her teknik belirli bir stratejiye göre ilerlemeli ve başarılı çalışmalarınızın teşvik edilmesini sağlamalıdır. Web sitenizi arama motorlarında üst sıralarda görebilmek için SEO uzmanlarının ihtiyaçlarınızı iyi bir şekilde analiz ederek, verimli teknikler kullanmaları kar elde etmeniz açısından fayda sağlayacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Seo Dersleri başlıklı makalemizde seo dersleri ve seo dersleri veren firmalar hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Seo Teknikleri

  1. […] önceki yazımız olan Seo Teknikleri başlıklı makalemizde seo taktikleri ve seo teknikleri hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir