12 Nisan 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Neden Arama Motorlarında Yükselmeliyiz

Neden Arama Motorlarında Yükselmeliyiz

Neden Arama Motorlarında Yükselmeliyiz sorusunun esas cevabı, tanıtımı olmayan işin ne kadar başarılı olsa da farklı kitleler tarafından bilinmemesi olabilir. Özellikle kazandığınız popülaritenin arama motorlarında üst sıralara çıkabilmek için kullanılması ile çok daha sonuç odaklı bir çalışma sağlanabilir. SEO bilindiği üzere arama motoru optimizasyonu demektir. Online olanakların giderek arttığı günümüzde artık firmaların rekabeti sanal ortama taşındı. Milyonlarca rakibin bulunduğu bu sanal alem, esasında pazar olarak ta çok daha geniş bir alana hitap etmektedir. Web sitenizin ziyaretçilerinin artması ile arama motorlarından büyük bir gelir elde edilir. Hatta bu gelirin yüzde 98’lik kısmı Google’dan gelmektedir.

Günümüzde çok az insan arama yaparken site ismi girerek web sitelerine ulaşıyor. Genelde kullanıcılar arama yapacakları zaman aradıkları kelime ile ilgili kelimeleri arama satırına girerek karşılarına çıkan ilk üç siteden birine girmektedir. Bu ada Neden Arama Motorlarında Yükselmeliyiz sorunun tam karşılığı olarak değerlendirilebilir. Sistem bu şekilde yürüdüğü için arama motorlarında yükselmeye ihtiyacını var. Arama motorlarında yükselebilmek için ise Google algoritmalarına uygun şekilde yapılacak SEO çalışmalarına ihtiyaç vardır. Google her geçen gün kendisini yeniliyor. Bu şekilde de kullanıcılarına arama sonuçlarında daha kaliteli sonuçlar oluşturmaya çalışmaktadır. Bu nedenle SEO çalışmalarında özgünlük, doğal bir ziyaretçi trafiği elde edebilmek adına yapılacak çalışmalar çok daha kalıcı olabilecektir.

Bulunduğunuz sektör içerisinde ilk sırada yer almak çok önemlidir. İlk sıralarda yer alan firmaların iş hacminin çok daha fazla olduğu söylenebilir. Ürünün ve hizmetin rekabeti bulunduğu durumda ise SEO çalışmaları ile öne çıkabilirsiniz. Bu durumda Neden Arama Motorlarında Yükselmeliyiz şeklinde araştırmalar yerine web sitenizin üst sıralarda nasıl yer almasını sağlarsınız, başlıkları altında araştırmalar yapmak çok daha önemlidir. Bulunduğunuz sektör rekabetin çok fazla olduğu bir alan ise SEO çalışmalarında sürekliliği koruma çok önemlidir. Ve genel olarak çalışmalarınızın çok uzun bir zaman dilimi alacağını da söylemek mümkün olacaktır. Genel olarak baktığınızda ise SEO çalışmalarının temelini anahtar kelime çalışmaları oluşturur. Ancak şu da unutulmamalıdır. SEO anahtar kelime çalışmaları ile bitmez. Bu nedenle çalışmalara bütünsel açıdan bakmak fayda getirecektir.

 

Bir önceki yazımız olan Neden Seo başlıklı makalemizde neden seo hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Neden Arama Motorlarında Yükselmeliyiz

  1. […] önceki yazımız olan Neden Arama Motorlarında Yükselmeliyiz başlıklı makalemizde neden arma motorlarında yükselmeliyiz hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir