30 Mart 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

“Bu Sitenin Çevirisini Yap” Sorunu Kesin Çözümü

“Bu Sitenin Çevirisini Yap” Sorunu Kesin Çözümü

“Bu Sitenin Çevirisini Yap” Sorunu Kesin Çözümü bir çok sitenin karşılaştığı bir sorundur. Ve genel olarak istemsiz uyarılara neden olabilir. Bu hatanın ortaya çıkmasında farklı nedenler bulunuyor. Bunlar arasında meta etiketlerinin yanlış bir şekilde kullanılması, farklı dillerde içeriklere yer verilmesi, backlink çalışmalarının düzensizliği gibi pek çok neden sayılabilir. Bu sorunlarla karşılaşmamak adına öncelikle meta taglarının doğru bir şekilde kullanılıp kullanılmadığı ile ilgili çalışmalar yapılması gereklidir. Bunun içinde doğru bir arama kelimesi seçerek sitenizin kontrol edilmesi mümkün olacaktır. Bu sorunun çözümü için sitenizin içinde ve sitenizin dışında gerekli kontrollerin tamamen yapılması gereklidir.

Google’ın sitenizi tam olarak anlayabileceği bir kod yapısının kullanılması gereklidir. Google Head of Webspam Team yöneticisi Matt Cutts verdiği bilgilerde Language lisan etiketinin kullanılmasının “Bu Sitenin Çevirisini Yap” Sorunu Kesin Çözümü olabilecek bir metot olarak değerlendirmektedir. Eğer sitenizin içeriği Türkçe ise ve hala bu sitenin çevirisini yap uyarısı alıyorsanız duruma uygun bir kod kullanılması gereklidir. Özellikle bu kodlar dış bağlantılara bağlı olmamalı ve içeriklere karşı da Google botlarına farklı bir bağlantı akışı gerekli olacaktır. Matt Cutts yaptığı diğer açıklamalarda ise site lisansının sabit kalmasının gerekliliği üzerinde de durmuştur. Yapılan çalışmalarda bu tür bağlantıların kullanıcıların isteyeceği tipte olduğunun düşünülerek verildiğini vurgulayan Cutts, yapılan bu çalışmalarda sayfanın birden fazla kişi için uygun bir şekle dönüşmesini hedeflediklerini belirtmiştir.

Bazı arama sonuçlarında ise bu tarz bir içerik ortaya çıkmaz. Bu da kullanılan meta etiketi ile alakalı olabilmektedir. Bu alanda “Bu Sitenin Çevirisini Yap” Sorunu Kesin Çözümü araştırmalarında meta etiketinin < meta name=”Google” content=”notranslate”/> şeklinde olması gereklidir. Bu etiketi de head başlığı içerisinde kullanmanız sorunuzun çözümü için oldukça yeterli bir tedbir olacaktır. Yapılacak SEO çalışmalarında siteniz ile ilgili çeşitli analizler yaparak, sitenin hangi yönlerinin aksadığını anında görebilirsiniz. Bu şekilde çok daha başarılı bir kullanıma ulaşmış olabilirsiniz. Arama motorlarında sitenizin daha fazla ziyaretçi çekebilmesi adına mutlaka arama botlarına uyumlu bir kod yapısı içerisinde olması gereklidir.

 

Bir önceki yazımız olan Film Siteleri İçin Seo Anektodları başlıklı makalemizde film siteleri için seo anektodları hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on ““Bu Sitenin Çevirisini Yap” Sorunu Kesin Çözümü

  1. […] önceki yazımız olan “Bu Sitenin Çevirisini Yap” Sorunu Kesin Çözümü başlıklı makalemizde ‘bu sitenin çevirisini yap’ sorunu kesin […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir