30 Mart 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Film Siteleri İçin Seo Anektodları

Film Siteleri İçin Seo Anektodları

Film Siteleri İçin Seo Anektodları dikkat edilmesi gereken başlıklar arasında yer alıyor. Bu alanda film siteleri genel olarak ana kelimelerinden belirli bir hit çekerler. Bunun yanında alt sayfaları içerisinde yer alan filmlerin yayınlandığı kısımlar üzerinde de hit çekebilme durumları vardır. Yapılan araştırmalarda bazı sitelerde alt sayfalarda yapılan çalışmalarla bu alanlarda çekilen hitlerin daha fazla olduğu görülmektedir. Normal bir siteye yapacağınız SEO çalışması ile film sitesine yapılacak olan SEO çalışmaları birbirinden tamamen farklıdır. Bu alanda ilk olarak sitemap oluşturmanız gereklidir. Kullanabileceğini bazı eklentiler ise işinizi fazlası ile kolaylaştırabilir.

Bazı siteler film sitesi olarak değerlendirildiği halde sadece filmler hakkında bazı bilgiler vermektedir. Video sitemap kullanan sitelerde etkileşim oranı çok daha yüksek olabiliyor. Bu alanda sitemap oluştururken dikkat edilecek ilk husus, video uzantıları olacaktır. Kullanabileceğiniz uzantılar arasında flv, ram, ra, asf, avi, wmv, mov, m4v, mp4, mpeg, mpg video uzantıları olarak değerlendirilebilir. WordPress kullananlar için Film Siteleri İçin Seo Anektodları oluşturma daha da kolay olacaktır. Eğer bu alt yapıyı kullanmıyorsanız ise farklı servislerde kullanabilirsiniz. Sitemap hazırlandıktan sonra Google botları tarafından görülebilmesi için web yöneticisi araçlarını kullanabilirsiniz. CDN yapısının kullanılması faydalıdır. Özellikle online olarak yüksek bir ziyaretçi akışı için kullanılan site içi optimizasyonlar içinde avantaj getirecektir. Ve SEO çalışmaları bakımından artı bir puan oluşturacaktır.

Anahtar kelime kullanımı da Film Siteleri İçin Seo Anektodları çalışmalarında önemlidir. Anahtar kelime kullanımlarının daha kaliteli olması gereklidir. Farklı siteler hedef kelimelerinizi nasıl kullanılıyor, inceleyebilir ve kendi çalışmalarınızda daha başarılı bir kullanım elde edebilirsiniz. Video açıklamalarınızda kullanacağınız özgün açıklamalarda filmin konusu ve tanıtımı için önemlidir. Bunların yanı sıra içeriklere intro yerleşimi de önemlidir. Filmler hazırlanırken özel bir intro hazırlanarak filmin en başında kullanılabilir. Sosyal paylaşım ikonlara yer vermekte gereklidir. Filmi izleyerek beğenen kişiler mutlaka bunu sosyal medya içerisinde paylaşmak isterler. Bu şekilde de ziyaretçi trafiğiniz çok daha kısa bir süre içerisinde hızlı bir şekilde gelişebilir.

 

Bir önceki yazımız olan Hemen Çıkma Oranı Nasıl Düşürülür başlıklı makalemizde hemen çıkma oranı nasıl düşürülür hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Film Siteleri İçin Seo Anektodları

  1. […] önceki yazımız olan Film Siteleri İçin Seo Anektodları başlıklı makalemizde film siteleri için seo anektodları hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir