30 Mart 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Hemen Çıkma Oranı Nasıl Düşürülür

Hemen Çıkma Oranı Nasıl Düşürülür

Hemen Çıkma Oranı Nasıl Düşürülür konu başlığında öncelikle bu terimin ne olduğunu bilmek çok önemlidir. Bu değer genel olarak web sitenizin performansını belirler. Ve bu oranın düşmesi satışlarınızın ve hit yoğunluğunuzun artması anlamına gelecektir. Bu terimin anlamı ziyaretçilerinizin sayfa ile çok fazla etkileşim kurmadan giriş sayfasından ayrılması olarak değerlendirilebilir. Daha da basit şekli ile sitenize gelen bir kullanıcının daha hiçbir içeriğe yönelmeden sayfadan çıkmasıdır. Örneğin bir e- ticaret siteni var. Bu alandaki hedefiniz elbette ki daha çok satıştır. Bunun içinde ziyaretçilerinizi siteniz içerisinde daha çok tutabilmeniz gereklidir. Bu nedenle yaptığınız SEO çalışmalarının ziyaretçilerinizin site içerisinde daha fazla kalmasına yönelik olması önemlidir.

Hemen çıkma oranları siteden siteye göre farklılaşabiliyor. Çünkü her sitede farklı bir iş planı vardır. Sitelerin özellikleri baz alındığında içerik üreten web siteleri için ortalama hemen çıkma oranlarının yüzde 50 olduğu görülürken, üyelik odaklı olarak SEO çalışmaları yapılan sitelerde bu oran yüzde 40 olabiliyor. Bloglarda ise yüzde 85 oranlamaları karşımıza çıkabiliyor.  Bu alanda Hemen Çıkma Oranı Nasıl Düşürülür konu başlığında Pop- up kullanımı gerekli olabilir. İnternet kullanımının ilk yıllarında herkesin kabusu olan bu kullanımlar günümüzde yeniden popüler olmuşlardır. Bu kullanımların süresi ayarlanabiliyor. Farklı kitlelere gösterilebiliyor. Hatta kullanıcı tam çıkma üzereyken karşılanabiliyor.

Google’ın ve ziyaretçilerin en çok dikkat ettikleri konu başlıkları arasında ise ziyaretçilerin aptal yerine koyulmaması bulunuyor. İçeriklerinizin ziyaretçilerin ulaşmak istedikleri bilgilere yol gösteren içerikler hazırlamak ziyaretçilerinizin sayfanızda daha da çok kalmasını sağlayacaktır. En çok dikkat edilmesi gereken Hemen Çıkma Oranı Nasıl Düşürülür konu başlığında sıkıcı dizaynlardan kaçınmak olacaktır. Hazır platformlardan yardım alabilir, ziyaretçilerinizin gözüne hitap eden, kullanıcı dostu uygulamalarla daha da popüler olabilirsiniz. Site açılış hızı en çok dikkat edilmesi gereken başlık olacaktır. Bir türlü açılmak bilmeyen web sitelerinin açılmasını bekleyecek sabırda ziyaretçiler bulmak oldukça zor olacaktır. Mobil uyumlulukta çok önemlidir. Çünkü akıllı cihazlar giderek artıyor ve sitenizin mobil uyumluluğunun olması çok fazla avantaj olabilecek bir özelliktir.

 

Bir önceki yazımız olan Mobil Seo başlıklı makalemizde mobil seo hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Hemen Çıkma Oranı Nasıl Düşürülür

  1. […] önceki yazımız olan Hemen Çıkma Oranı Nasıl Düşürülür başlıklı makalemizde hemen çıkma oranı nasıl düşürülür hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir