30 Mart 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 0

Mobil Seo

Mobil Seo

Mobil Seo dijital cihazların kullanımları ile oldukça ilerlemiştir. Bu alanda kullanıcı sayısının her geçen gün daha da arttığını görebilirsiniz. Özellikle mobil internet çok daha uygun fiyatlarla desteklenmektedir. Bu da mobil kullanıcıların çok daha fazla artması anlamına gelecektir. Yapılan araştırmalarda yaklaşık olarak 7 milyon mobil internet kullanıcısının olduğu görülmekte ve bu kullanıcılar her geçen gün kat kat artmaktadır. Bu nedenle artık SEO çalışmaları da bu bağlamda artmaktadır. Web sitenizin mobil kullanıcılar tarafından daha kullanışlı olarak kullanılabilmesi için mobil uyumluluklar oldukça önemli olacaktır. Büyük firmaların bu alanda stylesheet ayarları yaparak mobil cihazlar üzerinde masa üstü kullanımı sağlayabiliyor. Siteniz yeterli kalitede ise bunun gibi birkaç küçük değişiklik işinizi görecektir.

Mobil kullanımlar için uyumlu URL seçenekleri de oluşturulabilir. Özellikle eBay sitesinde olduğu gibi mobil kullanıcılara özel olarak hazırlanan bir platformda çok daha etkin kullanımlar elde edebilirsiniz. Mobil kullanıcılar aramalarda uzun uzadıya aramalar yapmıyor ve istediklerine hemen ulaşabilmeleri de site üzerinde alışverişlere devam etmelerini sağlıyor. Bu alanda Mobil SEO çalışmalarında bu kullanımlara özellikle dikkat etmek gereklidir. Kullanıcılarınıza kaliteli bir mobil deneyimi sunabilmek için sitenizin hızlı açılması, kodlama alanında kullanımı, standartlara uyum sağlayıp sağlamaması çok önemlidir. Bu alanda ayrı bir URL sunmak avantaj olacaktır. Ancak mobil ve desktop arasındaki geçiş çok başarılı bir şekilde organize edilmelidir.

Bu alanda Mobil SEO çalışmalarında çok fazla efsane bulunuyor. Herkes çok fazla yorum yapıyor. Ancak bilgi olarak çok fazla bilgiye sahip olan pek olmamaktadır. Bu sektör geni gelişmekte ve bu nedenle de bunun farkına varmak gereklidir. Mobil kullanımlar web siteleri için doğru kullanıldığında avantaj olabilir. Web sitenizin mobil ve desktop kullanıcıları için ayrı alanlar üzerinden hizmetler verebilirsiniz. Ancak kullanıcı her iki alanda da aynı içerikleri görmelidir. Bu durum Google içinde önemlidir. Cloaking yaptığınızın düşünülmesi sıralamanızı tehlikeye sokar. Cloaking genel olarak anahtar kelime doldurma amacı hazırlanan sayfalar olmaktadır. Kullanıcılara ve arama motorlarına farklı sayfalar şeklinde gösterilen bu içerikler Google gözünde eksi puan olarak değerlendirilecektir.

 

Bir önceki yazımız olan Otomatik Backlink başlıklı makalemizde otomatik backlink hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir