30 Mart 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Otomatik Backlink

Otomatik Backlink

Otomatik Backlink çalışmaları yapay bir popülarite olmaktadır. Bir web sitesinin popülaritesini Google gözünde en üst sıralara taşıyan en önemli özellik backlinkler olmaktadır. Ayrıca Google’ın çok fazla önem verdiği trustrank değeri üzerinde de etkilidir. Google gözünde bir sitenin değerli olabilmesi için diğer sitelerinin çok fazla sitenizi önermesi gereklidir. Bu alanda otomatik olarak backlink sunan pek çok site bulunuyor. Ancak bu metotların çok fazla etik olmadığı söylenebilir. Çünkü Google yapılan bu yapay çalışmaları fark ettiğinde sitenizin ceza almasına bile neden olabilir. Bu nedenle tanıtım yazılarına ağırlık vererek sitenizin doğal bir süreç içerisinde daha çok backlink almasını sağlayabilirsiniz.

Verilen referansların gerçekten hangi siteye ait olup olmadığı, hangi kelimelerde kaçıncı sırada olduğunuz SEO çalışmalarında çok önemlidir. Google algoritmaları sürekli olarak güncelleniyor. Ve yapılan güncellemelerde daha kaliteli ve faydalı içerikler sunan siteler daha üst sıralarda yer almak hakkı kazanıyor. Bu nedenle Otomatik Backlink alımı yerine çok daha kaliteli olabilecek tanıtım yazılarına ağırlık verebilirsiniz. Backlink bir web sitesi için olmazsa olmaz özellikler arasında yer alır. Ancak backlink aldığınız siteleri de kontrol etmeniz gereklidir. Özellikle Google’ın banladığı sitelerden backlink almak faydadan çok zarar getirebilir. Link çöplüğüne dönen sitelerde de backlink almamanız önerilir. Bu çalışmaları da bir güne sığdırmak çalışmalarınızın yapay durmasına neden olabilir. Bu nedenle bu çalışmaların farklı günlere bölünmesi gereklidir.

Kaliteli backlink için içeriğiniz ile alakalı olan sitelerden backlink almak önemlidir. Bu alanda Otomatik Backlink alımı yaparken bu tarz siteler bu alımlar arasında olmayabilir. Özellikle kaliteli dizinlere kayıt olmak, sosyal sitelerden link almak, kaliteli forumlardan bağlantılar kazanmakta bu alanda fayda sağlayacaktır. SEO çalışmalarınızda doğal olmak her dönede uzun ve kalıcı kazanmanızı sağlayacak bir özelliktir. Bu nedenle de yapacağınız kaliteli backlink alımı ile ziyaretçi sayınızın artmasını ve arama motorlarında üst sıralarda listelenmeyi daha kısa sürelerde sağlayabilirsiniz. SEO çalışmalarınızda anahtar kelime kullanımı, özgün içerik çalışmaları ve geri dönüşüm olarak backlink alımları sitenizin popüler olmasını sağlayacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Resimlerin Seo Açısından Önemi başlıklı makalemizde resimlerin seo açısından önemi hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Otomatik Backlink

  1. […] önceki yazımız olan Otomatik Backlink başlıklı makalemizde otomatik backlink hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir