24 Mayıs 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

En Etkili Backlink Sistemi

En Etkili Backlink Sistemi

En Etkili Backlink Sistemi sahibi olunması SEO çalışmalarında hedeflenen işlemlerden bir tanesidir. Çünkü bilindiği gibi SEO içinde en etkili kriter olan backlinkler sayesinde sitenin birçok kazandığı avantaj bulunmaktadır. Hit artışı sağlandığı gibi, Google’da çok daha üst sıralarda yer bulunması da bu yöntem ile mümkün olmaktadır. Çok daha prestij sahibi bir sitenin elde edilmesinde yapılan SEO aşamalarının getirilerinden bir tanesi olmakla birlikte olumlu yönde bir ilerleme için belli kriterler bulunmaktadır. Çok daha üst sıralarda yer alan sitelerden link alınması önemli bir katkı vermektedir.

Karşılıklı ya da ücretli olarak alınması mümkün olan bu linkler ile sitenin imaj açısından önemli hale gelmesi sağlanmaktadır. Ancak oldukça zor bir yöntem olmasından dolayı yorum yaparak alınabilme ihtimali daha güçlüdür. Bu durumda sitenin ana sayfasından link alınabilmesini düşük seviyede tutmaktadır. Çok daha kolay bir şekilde yapılması mümkün olan işleyiş ise daha alt sıralarda yer alan sitelerle karşılıklı link alışverişidir. Ancak bu gibi durumlarda sağlanan faydanın bilinmesi gerekmektedir. Çok daha yüksek bir faydanın kazanılması halinde işleyiş daha sağlıklı olmaktadır. En etkili backlink sistemi olarak ifade edilen işlemde ise rakip sitelere link vermiş sitelerden link alınması olmaktadır. Böylelikle çok daha etkili bir link alımı mümkün olduğu gibi Dofollow yorum çalışması olması da ayrıca önemlidir. Çünkü pagerank değerine de olumlu anlamda destek sağlaması mümkün olan link işlemleri ücretsiz olarak sağlanmaktadır.

Çok daha ekonomik ve kolay olmasının yanında verim açısından en iyisidir. Rakip olarak görülen sitelerin link verdiği sitelere link verilmesi de Google açısından önem taşımaktadır. Çünkü aynı yere link veren sitelerin kalite açısından benzer durumda olduğu değerlendirmesi yapılırken aynı sınıflandırma imkânı da verilmektedir. Bundan dolayı rakiplerin kalitesine erişmek için onların link verdiği sitelerde etkili olmak önemlidir. En etkili backlink sistemi olarak görülmese de rekabet açısından önemli bir görünüm sağlayan bu durumla birlikte sitenin tanımlanmasında önemlidir. Ücretsiz olarak sağlanan SEO çalışması olarak da değerlendirilen bu işleyiş ile birlikte sitenin trafik yoğunluğu artmaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Google Güncellemesi Köprü Sayfalara Darbe başlıklı makalemizde google güncellemesi köprü sayfalara darbe hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “En Etkili Backlink Sistemi

  1. […] önceki yazımız olan En Etkili Backlink Sistemi başlıklı makalemizde en etkili backlink sistemi hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir