24 Mayıs 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 3

Anti Seo Girişimlerini Boşa Çıkarma

Anti Seo Girişimlerini Boşa Çıkarma

Anti Seo Girişimlerini Boşa Çıkarma olarak isimlendirilen işlemlerde birtakım gerekli aşamalar bulunmaktadır. Etik değerlere sahip site yöneticileri tarafından yapılması önerilen bu işlemlerle ahlak dışı etkenlere yönelen kişilerin zararlı etkileri ortadan kaldırılmaktadır. Profesyonel anlamda yapılan SEO çalışmalarının kaliteli olması durumunda sitenin ziyaretçi açısından önemli sayılara ulaşması mümkün olmaktadır. Bununla birlikte Google’da çok daha üst sıralara kısa sürede çıkılmaktadır. Böyle bir başarıya sahip olmayan siteler tarafından yapılması muhtemel olan anti seo girişimlerine karşı hazırlıklı olmakta zarar alınmaması açısından gereklidir. Aksi halde başarısız olan kişiler tarafından yapılan zararlı çalışmalardan etkilenilmesi ve önemli oranda prestij kaybına uğranılması imkân dahilindedir.

Siteye karşı yapılan Anti SEO çalışmalarının anlaşılması hususunda iki farklı yöntem kullanılmaktadır. Sitenin indekslerinin kontrol edilmesi bu kapsamda önemli bir fark sağlamaktadır. indekslerde site ile ilgisi olmayan kelimelerde yaşanan artışların olması anti SEO olduğunu göstermektedir. Bunun dışında siteye gelen linklerin ilgisiz olması da saldırı olabilme ihtimalini güçlendirmektedir. Sitenin sahip olduğu içerik ve konularla ilgisiz olan kelime ve linklerin hızlı bir şekilde artması durumunda saldırı altında olunduğu anlaşılmaktadır. Anti SEO girişimlerini boşa çıkarma amacıyla yapılacak birçok etkisizleştirme yönteminin hemen devreye sokulması önerilmektedir. Öncelikle aşırı derecede ilgisiz kelimenin ortaya çıktığı indeks bölümünün silinmesi gereklidir. Daha sonrasında ise zararlı kelimelerin geldiği backlink kaynağının bulunması önem taşımaktadır. Bunun için indeks aldırılan sayfalarda bulunan backlinklerin kontrol edilmesi yeterlidir.

Google aracılığı ile siteye gönderilen backlinkler tespit edildikten sonra sitelerde bulunmaktadır. Otomatik onaylı sisteme sahip olunmasından dolayı gönderilen backlinkler, aynı kaynağa sahiptir. Bu durumda yapılacak işlemlerin çok daha kolay ve hızlı olmasını mümkün kılmaktadır. Tüm backlink sitelerine girerek yorum yapılmasının yanı sıra anahtar kelimenin de girilmesi gereklidir. Böylelikle zararlı olduğu tespit edilen sitelerden gelen link oranlarında önemli bir düşüş gözlemlenmektedir. Sayfa üzerinden anahtar kelime vasıtasıyla link alınması durumunda çok daha düşük oranlara gelmesi sağlanabilmektedir. Anti SEO girişimlerini boşa çıkarma işlemi böylelikle yapılmaktadır. Bu şekilde tüm sitelerde yorum yapılması da fayda açısından katkı sunmaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan En Etkili Backlink Sistemi başlıklı makalemizde en etkili backlink sistemi hakkında bilgiler verilmektedir.

3 responses on “Anti Seo Girişimlerini Boşa Çıkarma

 1. […] önceki yazımız olan Anti Seo Girişimlerini Boşa Çıkarma başlıklı makalemizde anti seo girişimlerini boşa çıkarma hakkında bilgiler […]

 2. Evren Tercüme dedi ki:

  Cok gereksiz ve anlamsız bir yazı olmus, fayda namına herhangi bur bilgi icermiyor. Ne dediği belli değil, ömrümden 2dakika ziyan ettim.
  Hakikati seven biriysen sayin destroyer, bu yorumu yayınlarsın.

  • ibrahim dedi ki:

   Bydestroyer gazla çalışmıyor eleştiriye de öz eleştiriye de açığız. Bu arada anlamlı yazıdan söz eden Evren Tercüme web sitenizi inceledik anlam adına hiç birşey bulamadık site değil adeta Google tabiriyle boş yer kaplayan çöp bir site.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir