24 Mart 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Etkin Tanıtım Yazısı Hazırlama

Etkin Tanıtım Yazısı Hazırlama

Etkin Tanıtım Yazısı Hazırlama çalışmalarında bazı önemli kriterlerin bilinmesi gereklidir. Bu yazılar SEO çalışmaları içerisinde oldukça popüler kullanımlar arasında yer alıyor. Etkili çalışmalar olması itibari ile de çok kullanılmaktadır. Bir siteyi, ürünü ya da hizmeti tanıtan bu yapılan SEO’ya uygun olması çok önemlidir. Bu alanda fazla verim alabilmek için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunuyor. Bunlara dikkat ettiğinizde bu tanıtım yazıları sayesinde sıralamanızın yükselmesi söz konusu olabilecektir. Bu yazılar Google içerisinde sıralamanızın yükselmesini sağlayacaktır. Google bilgisayarlar üzerinden algoritmalar hazırladığı için genel mantık sitenizi ne kadar çok kişi önerir ise siteniz Google gözünde bir o kadar değerli olacaktır. Genel olarak Google sitelerin sıralanışına popülist olarak yaklaşır ve eb üst sıralarda da en popüler olan siteleri listeler.

Bunların yanı sıra Google, bir makine ve ben onu her türlü kandırırım şeklinde yanılgılara girmemeniz önerilir. Türkçe bilen bu tarayıcı, içeriklerinizin kalitesini de oldukça profesyonel bir şekilde sunabilmektedir. Özellikle anlamsız sitelerden siteniz için verilen linkler sitenizin sıralamasını olumsuz şekilde etkileyecektir. Bu alanda Etkin Tanıtım Yazısı Hazırlama çalışmalarında yazılarınızın Google tarafından kaliteli bir şekilde değerlendirilebilmesi için yapabileceğiniz çalışmalar bulunuyor. İlk özellik doğallıktır. Yazınızın doğal gözükmesi, Google için artı bir puandır. Blog sahiplerinin ürünlerini nasıl tanıttığı ile ilgili araştırmalar yapabilirsiniz. Kaliteli yazılarda ürünler fotoğrafları olur ve yapılan ayrıntılı araştırmalarda faydalı içerikler bulunur.

Yeterli ve doğal uzunlukta olması gereken özgün, kaliteli içeriklere sahip olan yazılarınızın 200 ile 500 kelime aralığında olması gereklidir. Makalenizde fotoğraf bulunması çok önemlidir. Ancak bu fotoğrafın internette bulunmadan özgün bir şekilde kendiniz tarafından hazırlanması da Google öncelikleri arasında yer alıyor. Özellikle Etkin Tanıtım Yazısı Hazırlama çalışmalarında özgün bir fotoğraf sıralamanızı artırabilecek etkilere sahiptir. Google’ın ana hedefi her defasında biraz daha kaliteli sonuçlar sunmaktır. Bu nedenle hazırladığınız içeriklerin kullanıcılara yönelik olması gereklidir. Yazılarda olması gereken özelliklerin yanında aynı sayfa içerisinde aynı ana sayfaya iki adet bağlantı verilmemesi de sayılabilir.

 

Bir önceki yazımız olan Seo Tanıtımı başlıklı makalemizde seo tanıtımı hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Etkin Tanıtım Yazısı Hazırlama

  1. […] önceki yazımız olan Etkin Tanıtım Yazısı Hazırlama başlıklı makalemizde etkin tanıtım yazısı hazırlama hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir