5 Mayıs 2017
Kategori:
Seo
Yorumlar: 1

Google 1 Sıra

Google 1 Sıra

Google 1 Sıra hedefine sahip internet sitelerinin birtakım işlemleri kullanması gereklidir. Arama motorlarının sahip olduğu algoritmalı yapının çözülmesinde önemli olan SEO işlemleri trafik yoğunluğunu önemli bir oranda artırmaktadır. Sitenin ismi ile içeriklerin uyumlu olması önemlidir. Bununla birlikte Google Adsense içinde uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Daha sonrasında sitenin sahip olduğu teknik altyapının kaliteli olduğundan emin olunmalıdır. Site içi ve site dışı olarak ifade edilen SEO işlemlerinde içerik en önemli husustur. Site için sahip olunan içerik kalitesi, Google gibi arama motorlarında yükselme hedefinde olunmasında etkilidir. Bunun için öncelikle kaliteli, özgün ve faydalı konularda içerik üretilmesi gereklidir. Bunun için farklı SEO programları da kullanılabilmektedir. Çok kısa süre içinde programlar sayesinde metinlerin özgün bir şekilde yazılması mümkün olmaktadır. Buna ilave olarak da etiketleme ve anahtar kelime işlemleri yapılmaktadır.

Site dışı işlemlerin büyük bir bölümü ise reklam ve tanıtım amaçlıdır. Sosyal medya platformlarının etkili bir şekilde devamlı kullanılması dışında birçok internet ve blog sitelerine tanıtım yazıları koymakta önem taşımaktadır. Yapılacak işlemler ile trafik yoğunluğunun artması sağlanmaktadır. Bu durumda Google özelinde fayda sağlamaktadır. Yapılacak taramalarda daha üstlere çıkılması sağlanmaktadır. Çok daha hızlı bir şekilde Google 1.sıra da sitenin çıkması için yapılan SEO işlemlerinin büyük bir bölümü siteyi şekillendirmede fayda sağlamaktadır. Ancak bununla birlikte sitenin korunması da önemlidir. Başta kötü niyetli bağlantılardan ve spamlardan korunması için birtakım SEO programları kullanılabilmektedir. Böylelikle Google tarafından sitenin karantinaya alınması ya da tehdit içerikli olarak gösterilmesi söz konusu olmamaktadır.

Sitenin hızlı bir şekilde gelişmesinden dolayı birçok yanlış bağlantı gelebilmektedir. Bunların hangi siteler üzerinden geldiği de önemlidir. Bunun için yine SEO programları kullanılmaktadır. Daha sonrasında engelleyici ve önleyici işlemler ile sitenin tehlikeli unsurlar barındırmamasına dikkat edilmektedir. Google 1.sıra için yapılan işlemlerin önleyici yönleri de tamamlandıktan sonra sitenin güncel kalmasına dikkat edilmelidir. Alanında en iyilerden bir tanesi olması için birçok farklı destek sağlayıcı programa ihtiyaç duyulmaktadır. Bunlar için SEO uzmanlarından yardım alınması önerilmekle birlikte çok daha kaliteli bir hizmet sağlanması mümkün olmaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Html Tidy başlıklı makalemizde html tidy hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Google 1 Sıra

  1. […] önceki yazımız olan Google 1 Sıra başlıklı makalemizde google 1 sıra hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir