5 Mayıs 2017
Kategori:
Seo
Yorumlar: 1

Html Tidy

Html Tidy

Html tidy eklentisi gezindiğiniz sayfaların html hatalarını gösteren önemli bir uzantıdır. Gezindiğiniz sayfaların hatalarını bulurken aynı zamanda size doğru kodlarda yardımcı olmaktadır. Kaç adet hata olduğunu siz sayfaya girdiğiniz anda bulmaktadır. Sizlerin çeşitli kodları yapmanız için çok önemli bir uzantıdır. Kodlamalarınızın sorunsuz çalışmasını istiyorsanız sizler için vazgeçilmez bir yardımcıdır. Bu eklenti kodlamaları bulur ve çeşitli kategorilere ayırarak sizlere yardımcı olmaktadır. Güvenilir olması ve tarayıcılarınız için sağlıklı olması en önemli özellikleri arasındadır. Ayrıca bu eklenti tarayıcınızda çeşitli dönüşümleri yaparak sizlere birçok faydası bulunmaktadır. Velidator olmasının dışında html’i xhtml’e dönüştürme özelliği bulunmaktadır.

KODLAMALARDA EKLENTİLERİN ÖNEMİ

Tarayıcılarınızın sağlığını düşünmeniz için yardımcı bir program niteliğindedir. Kodlamalarınızda ki ince ayrıntıları ve büyük hataları bulmakta ve bu hataların düzeltilmesini sağlamaktadır. Html tidy kodlama yapan bireyler için vazgeçilmez olanaklardan biridir. Bir eklentidir ve bu eklentinin ne kadar doğru olduğunu kullandıktan sonra anlayabileceğiniz farklı bir yöntemi bulunmaktadır. Kodlama yapmak istiyorsanız öncelikle hataları bulmak için bu eklentiyi kullanmalı ve tarayıcınızın sağlığını düşünerek hareket etmelisiniz. Sorunsuz bir şekilde kodlama yapmak isteyen kişi bu eklenti hakkındaki yazılardan bilgi alabilmektedirler. Bütün html dosyaları bir kod ile başlar ve sonunda etiket dediğimiz kodlamalar ile kapatılır.

Bazen bu etiketlerin unutulması tarayıcınızın çalışmamasını ve hataların olduğunu göstermektedir. Bu eklenti sizlere bu konuda yardımcı olacak ve kategoriler halinde size sunarak doğru kodlamayı gösterecektir. Html tidy eklentisi çoğu kodlamalarda ve dönüşümlerde yardımcı olan güzel bir uygulama ve uzantıdır. Hata ayrıntılarını durum çubuğunda göstermektedir. Ayrıca durum çubuğunda nerede hata yaptığınızı da belirtmektedir ki bu en önemli hususlar arasındadır. Sitenizin modern standartlara uyup uymadığını göstererek büyük bir sorunu ortadan kaldırmaktadır. Kodlamalar sayesinde tarayıcı ile siteye girdiğinizde tarayıcı bu kodları işler ve karşınıza çıkan anlayabileceğiniz bir web sitenizi oluşturmanıza yardımcı olur. Tidy eklentisi ise bu kodlamaları yaparken göze çarpmayan hatalarınızı bularak sizlere yardımcı olmaktadır. Bu yardımın sizler için vazgeçilmez kaynaklarından olması güvenilirliği de ön plana çıkarmaktadır. Sağlıklı ve güvenilir olan bu eklenti ile çeşitli kodlamaları yapabilir ve kendinizi bu eklenti ile geliştirme imkanına sahip olabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Kurumsal Seo Çalışması başlıklı makalemizde kurumsal seo çalışması hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Html Tidy

  1. […] önceki yazımız olan Html Tidy başlıklı makalemizde html tidy hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir