23 Mart 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 0

Google Farmer Update

Google Farmer Update

Google Farmer Update çalışmaları ile algoritmalar üzerinde ciddi yenilikler yapılmıştır. Farmer yapısının internet içerisindeki spamcı sitelerle mücadele etmektir. 2011 yılında aktif olan bu uygulama ile arama sonuçlarının kalitesinde pek çok iyileştirmeler yapılmıştır. Bu güncelleme fraklı ülkelerde uygulanmaya kademe kademe geçmiştir. İlk uygulanmaya başladığı dönem içerisinde ise Google üzerindeki yüzde 11 lik sitelerin bu durumdan etkilendiği de hatırlanabilir. Devreye giren bu uygulama ile içerik çiftliği olarak adlandırılan ve esas hedefleri düşük kaliteli içeriklerle sitelerini doldurmak olan sitelerin belirlenmesini hedefliyor. Özellikle bazı siteler çöp içeriklerle sitelerini doldurmakta ve bu şekilde sürekli güncellemeler yaparak üst sıralarda olabilmeyi hedeflemektedir. Bu güncelleme ile artık bu tarz uygulamaları yapan siteler anında belirlenecektir.

Artık arama motoru algoritmaları çok daha fazla yapay zeka uygulamaları içeriyor. Bu nedene siteniz içerisinde doğal olmayan SEO çalışmaları anında fark edilebiliyor. Google bu durumlarda ise sitelere farklı cezalar verebilmektedir. Çünkü Google’ın hedefi hep daha iyi arama sonuçları sunabilmektir. Bu nedenle de Google Farmer Update gibi güncellemelerde artık çok daha ince eleyip sık dokuyor. Bu algoritmalarda kopya içerik bulundurmayan ve daima özgün içeriklerle güncelleme yapan sitelerinde güçleneceğini görebilirsiniz. Öyle ki sıralamalarda anında yükselmeler görebiliyorlar. Özellikle sosyal medya etiketlerinin Google+1 servisi ile farkında olunması ile arama sonuçlarında kalitenin daha da artacağı söylenebilir.

Algoritmalar yeni güncellemeler ile hep değişebilir. Ancak Google’ın değişmeyen tek kriteri faydalı ve gerçek bilgiler sunmak olacaktır. Bu alanda özgünlük esastır. Bu şekilde sağlamlaştıracağınız bir site içeriği Google Farmer Update gibi güncellemelerden olumsuz etkilenmeyecek, aksine çok daha güçlenecektir. Google’ın siteler üzerinde değer verdiği bir başka konu ise site güvenilirliğidir. Bunun için pagerank değerinin yüksek olması, ziyaret sıklığı, aktif kullanım ve güncelleme özellikleri de sitelerin daha güvenilir olarak nitelendirilmesini sağlayacaktır. Özellikle backlink konu başlığında süreklilik ve çeşitlilik çok önemlidir. Hiçbir dönem değerini kaybetmeyen bu kullanımlar ile sitenizin kalitesi artacaktır. Çalışmalarınızı hep bu başlıklar içerisinde değerlendirdiğinizde sıralamanızın korunarak daima üst sıralara çıkmasını sağlayabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Google Güncellemesi başlıklı makalemizde google güncellemesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir