24 Ocak 2017
Kategori:
Genel
Uncategorized
Yorumlar: 1

Link Uyum Kontrolü

Link Uyum Kontrolü

Link uyum kontrolü sistemi aracılığı ile sahip olduğunuz linklerin anahtar kelimeleriniz ile ne derece uyumlu olduğunu saptayabilir ve bu doğrultuda linklerinizi iyileştirme sürecine gidebilirsiniz. Web siteleri genel olarak belirli kitlelere hitap etmek üzere hazırlanmaktadır. Sitenizde hitap ettiğiniz anahtar kelimenin linkleriniz ile uyumlu olması da bu sebeple büyük önem taşımaktadır. Anahtar kelime ve linkler arasındaki uyumun tespit edilmesine olanak tanımaktadır. Arama motorlarının belirli algoritmaları bulunmaktadır. Linkleriniz ve anahtar kelimeleriniz arasında büyük bir uyumun yakalanması bu arama motorları içerisinde daha itibarlı bir yere sahip olmanıza ve daha üst sıralarda yer almanıza olanak tanıyacaktır. Bu sebepler linkleriniz ve anahtar kelimeler arasındaki uyumların ölçülmesi web sitenizin itibarı açısından oldukça önemli bir yere sahiptir.

Arama motorlarında ilk sıralarda çıkan sitelerin çoğunda link ve anahtar kelime uyumunun maksimumda olduğu gözlenmektedir. Bu sebeple bir web sitesinin arama motoru içerisinde ön planda olabilmesi ve itibar sahibi olabilmesi için link uyum kontrolü yapılması gerekmektedir. Bu işlemin yapılması web sitesinin site içi SEO uyumluluğunun sağlanmış olmasını sağlayarak daha sonra arama motorlarında ilgili anahtar kelime aramalarında ön planda olmasına ve kullanıcılar tarafından daha çok tercih edilmesine yardımcı olacaktır. Bu kontrolü yaparak SEO durumunuzu görebilir ve böylece web siteniz için gerekli iyileştirmeleri saptayarak web sitenizi bu doğrultuda geliştirebilir ve sitenizin itibarının artmasını sağlayabilirsiniz.

LİNK UYUM KONTROLÜ İLE WEB SİTENİZİN İTİBARINI ARTTIRIN.

Bir web sitesinin akıbetini belirlemekte olan pek çok etmen bulunmaktadır. Görsel tasarımının iyi olması, içeriklerin faydalı ve kullanıcılar tarafından beğeniliyor olması, ara yüzünün kafa karıştırıcı olmaması gibi pek çok etmen web sitesinin kaderi ile ilgili önemli bir yere sahiptir. Bunun yanı sıra web sitesinin arama motorlarında ön planda olmasına yardımcı olmakta olan link uyum kontrolü ile web siteniz içerisinde yer alan anahtar kelimeler ve linkleriniz arasındaki uyumu belirleyebilirsiniz. Böylece bu konuda iyileştirmeye giderek web sitenizdeki uyumu daha üst seviyelere taşıyabilir ve arama motorlarında daha üst sıralarda çıkmasını sağlayabilirsiniz. Web sitenizin popüler olmasını sağlayacak olan bu çalışma oldukça büyük önem arz etmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Markalaştırma Stratejileri ve İtibar başlıklı makalemizde ziyaretçi getiren seo çalışmaları hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Link Uyum Kontrolü

  1. […] önceki yazımız olan Link Uyum Kontrolü başlıklı makalemizde ziyaretçi getiren seo çalışmaları hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir