24 Ocak 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 2

Kurallı URL URL Canonicalization

Kurallı URL URL Canonicalization

Kurallı URL URL canonicalization kullanmak web sitenizin daha derli toplu olmasına ve arama motorlarında daha kolay bulunmasına yardımcı olacaktır. Bir web sitesi oluştururken kullanılan linklerin düzenli olması büyük önem taşımaktadır. URL normalleştirme olarak tanımlanmaktadır. Siteniz içerisinde yer alan linklerin tümünün URL yazma kurallarına uygun olarak kodlanması arama motorlarında yönlendirmeler yapılırken gereksiz uzantıların ortadan kaldırılmasını ve fazlalıklar olmaksızın doğrudan sitenize erişimin sağlanmasına olanak tanımaktadır. Bu sayede sitenizin görünümü daha düzgün olacak ve kullanıcılar URL konusunda daha az sıkıntı yaşayarak sitenize ve siteniz içerisinde yer alan uzantılara daha az sorun ile ulaşacaktır. SEO hizmetleri kapsamında da URL kodlarınızın kurallı olarak yazılması büyük önem taşımaktadır.

Bir web sitesinin itibar sahibi olabilmesi için tanıtımının iyi yapılması ne kadar büyük önem taşıyor ise web sitesinin içeriklerinin düzgün olması ve kodlarının iyi yazılmış olması da aynı oranda önem taşımaktadır. Site içerisinde yer alan URL kodlarının kurallara uygun olarak yazılması olarak tanımlanan kurallı URL URL canonicalization işlemi linklerinizde yer alan gereksiz ve fazlalık harf ve sembollerin arındırılmasıdır. Bu sayede sitenize ait linkler daha derli toplu gözükmesinin yanı sıra gereksiz uzantılar da ortadan kaldırılacağından dolayı daha kolay paylaşılabilecek ve tanıtımlarınız daha kolay yapılacaktır. Bunun yanı sıra siteniz arama motorlarının normalleştirme çalışmalarına uygun linklere sahip olacağından dolayı SEO konusunda daha az sıkıntı yaşamanız sağlanmış olacaktır.

KURALLI URL YAZIMLARI

Arama motorları birden fazla farklı linkin aynı sayfaya yönlendirdiğini fark ettiğinde bu linkleri normalleştirmeye çalışmaktadır. Yani farklı uzantıların aynı sayfalara yönlendirdiği durumlarda linklerdeki fazlalıklar çıkarılarak bunların tek site olduğu saptanmaktadır. Sitenizin tanıtımlarının sorunsuz yapılabilmesi adına kurallı URL URL Canonicalization işleminin yapılmış olması arama motorları konusunda daha az sıkıntı yaşamanıza sebep olacaktır. Linklerinizde yer alan uzantılardaki gereksiz harf ve sembollerin arındırılmış olması, aynı siteye yönlendiren farklı uzantıların temizlenmiş olması arama motorlarının link eksiltme çalışmalarına dahil olmamanıza ve tanıtım anlamında daha az sıkıntı yaşamanıza yardımcı olacaktır. Sitenizin itibar kazanması için tüm bu özellikleri göz önünde bulundurarak tanıtımlarınızı yapabilirsiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan Link Uyum Kontrolü başlıklı makalemizde ziyaretçi getiren seo çalışmaları hakkında bilgiler verilmektedir.

2 responses on “Kurallı URL URL Canonicalization

  1. […] önceki yazımız olan Kurallı URL URL Canonicalization başlıklı makalemizde ziyaretçi getiren seo çalışmaları hakkında bilgiler […]

  2. maya dedi ki:

    playstore calismiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir