19 Nisan 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Manuel Google Cezalarında Yenilik

Manuel Google Cezalarında Yenilik

Manuel Google Cezalarında Yenilik çalışmaları olabiliyor. Google her geçen gün yaptığı yeniliklerle kullanıcılarına daha fazla kalite sunmayı hedefliyor. Bu nedenle sessiz sedasız yaptığı güncellemeler ile pek çok siteyi gafil avlayabiliyor. Bu alanda web sitelerinin pek çoğunun filtre cezalarına maruz kalması söz konusu olabiliyor. Siteler bilinçsiz SEO çalışmaları, içerik yönetimleri ve saldırı gibi olumsuzluklar nedeni ile bu cezalara maruz kalabiliyor. Filtre sorunlarında çözümleme yapılabilmesi için önce araştırmalar yapılmalı ve Google üzerinde değerlendirmeler hiç eksik olmamalıdır. Esasında Google üzerinden bakıldığında yeni bir değerlendirme süreci uzun ve zahmetli olacaktır.

Bu alanda Google bir yeniliğe daha imza atmış ve webmaster araçlarının kullanılması ile manuel işlemlerini kaynaklarını ve sebeplerini bir arada görebilme imkanı elde edilmiştir. Bu nedenle Manuel GOOGLE Cezalarında Yenilik yapılanması avantaj sağlayabilecektir. Web master araçları içerisinde arama trafiği kategorisinde manuel işlemler sayfası üzerinden bu çalışmalar ve analizler yapılabilir. Sitenize yönelik olarak Google’ın yaptığı cezai sorunlara sebep olabilecek hatalara karşılık uyarıları da bu alanda bulabilir ve SEO çalışmalarınızda değerlendirilebilirsiniz. Manuel işlemler başlıkları içerisinde iki başlık toplanmaktadır. Site genelindeki eşleşmeler bunlardan birincisi olmaktadır. Bunlar sitenin genelini etkiler ve düşüşlere sebep olabilir. Bu nedenle bu kriterlere uyum sağlamayan verilen tam olarak bilinmesi çok önemlidir.

İkinci olarak kısmi eşlemelerde Manuel GOOGLE Cezalarında Yenilik çalışmaları arasında değerlendirilebilir. Subdomain ve sayfa bazlı düşüşlere sebep olan hataların bu kategori içerisinde bulunması söz konusudur. Google kullanıcılarına hep daha iyisini sunmaya çalışır. Bu nedenle web sitelerinin Google’ın gözüne girmeye çalışmaktan çok kullanıcı faydasına olacak şekillerde çalışmalarına yön vermesi, listeleme alanında da doğrudan yükselmesini sağlayacaktır. Eğer Google’ı yanıltmaya yönelik çalışmalarla ilk sıralarda olmaya çalışırsanız, bu gün olmasa da çok kısa bir süre içerisinde Google bu yapay durumu yakalar ve anında sıralamanızı en gerilere doğru çeker. Farklı ölçeklerdeki site sahiplerinin doğru analizlerle yaparak web sitelerini ilk sıralara çıkarma çabalarında bu nedenle kullanıcı faydasını ön plana çıkarmak bu neden çok önemlidir.

 

Bir önceki yazımız olan SEO Gelir Hesaplama Aracı başlıklı makalemizde seo gelir hesaplama aracı hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Manuel Google Cezalarında Yenilik

  1. […] önceki yazımız olan Manuel Google Cezalarında Yenilik başlıklı makalemizde manuel google cezalarında yenilik hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir