19 Nisan 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

SEO Gelir Hesaplama Aracı

SEO Gelir Hesaplama Aracı

SEO Gelir Hesaplama Aracı ile SEO analizleri yaparken kolaylık sağlanabilir. Genel olarak bakıldığında SEO çalışmalarının hemen hemen her web sitesi için hedef kitlesine daha kısa yoldan ulaşmada kullanılan ve satış oranlarını artırmayı hedefleyen avantajları bulunuyor. Reklam kampanyaları arasında yapabileceğiniz en ekonomik ve getirisi yüksek yatırım aracı olarak ta SEO çalışmalarını değerlendirmek mümkün olacaktır. Doğru analizlerle sürdürülen bu çalışmalar rakipleriniz ile aranızdaki farkı günde güne artıracaktır. Yapılan yatırımların geri dönüşüm oranını hesaplamak için çeşitli araçlar ve analizler kullanabilirsiniz. Yapılan her çalışmanın uygulama alanındaki artılarını görebilmek amacı ile bu tarz kullanımlara her dönem ihtiyacınız olacaktır.

Web siteleri üzerinden orantılı bir şekilde analizler yapabilmek için SEO Gelir Hesaplama Aracı bu tarz araçlar kullanabilirsiniz. E- ticaret siteleri olanlar için ise bu araçları kullanmak daha elzem olacaktır. Bu araç içerisinde anahtar kelimenizin aylık ortalama aranma hacmini değerlendirebilirsiniz. Hizmet ya da ürünlerinizin fiyat olarak geri dönüşüm oranlarını da bu analizlerle tek tek belirleyebilirsiniz. E- ticaret olarak değerlendirirseniz geri dönüşüm oranı yüzde 2 olarak hesaplanabilir. Bu oran yüzde iki den az olduğunda ise web sitenizin farklı kategorilerde sorunları olabilir. Özellikle müşterilerinizde güven duygusunu tam olarak yerleştirmemiş olabilirsiniz. Bu nedenle anahtar kelimenizin aranma hacmine çok fazla dikkat edilmesi gereklidir. Yüzdelik oranın ikiden fazla olması ise markalaşma alanında daha da artı puanlarınızın oluştuğunu gösterir.

SEO çalışmalarınızın temelini analizlerin oluşturması çalışmalarınızın çok daha sağlam başlıklar altında olmasını sağlayabilirsiniz. Elinizdeki verilere oranla atacağınız adımlar web sitenizin aranma hacmini artıracak ve sıralama alanında yükselmesini sağlayacaktır. Bu alanda kullanabileceğiniz SEO Gelir Hesaplama Aracı ile de sağlam veriler elde edebilirsiniz. Bu araç ile anahtar kelimelerinizdeki aylık arama hacmini tespit edebilirsiniz. Bu hesaplamalar Google pozisyonlarında sitenize ne kadar ciro katkısı sağladığı ile ölçülecektir. Google sıralamanız ve tıklanma oranlarınıza göre web sitenize sağlanan trafik satın alma oranları sunacaktır. Sürekli gelişen ve değişen arama motoru uygulamaları için mutlaka web sitenizi çeşitli analizlerle geliştirmeniz gereklidir.

 

Bir önceki yazımız olan Seo Hosting başlıklı makalemizde seo hosting hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “SEO Gelir Hesaplama Aracı

  1. […] önceki yazımız olan SEO Gelir Hesaplama Aracı başlıklı makalemizde seo gelir hesaplama aracı hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir