19 Nisan 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Seo Hosting

Seo Hosting

Seo Hosting SEO açısından çok önemli katkıları bulunuyor. Hızlı bir şekilde gelişen online pazar içerisinde var olabilmek için SEO çalışmalarına önem vermeniz gereklidir. Hostingler sunucuları barındırır. Sunucu ise gelişmiş bilgisayarlara denilmektedir. Her web sitesi dosyalarını barındırabilme adına bir hosting sahibi olması gereklidir. Ancak hostingler sunulan firmalar tarafından farklı fiyatlarda sunulmaktadır. Normal hostingleri SEO hostinglerinden ayıran en özellik C- Class IP adresleri barındırması olarak değerlendirilebilir. C sınıfı İp tabanlı hostingler üzerinden birden fazla web sitesi var ise bu İP üzerinden verilen linkler çok fazla değerli olmayacaktır. Ancak SEO özellikli hostingler sayesinde backlink paylaşımları yapabileceksiniz.

SEO danışmanlarının bu alanda avantaj kazanmasını sağlayacak etkileri ile bilinen bu çalışmalar sayesinde backlink için farklı sitelere para ödemenize gerek bırakmıyor. Genel olarak bakılacak olursa IP adresleri a, b, c, d, e olacak şekilde sınıflara ayrılırlar. En kalitelisi ise A sınıfı IP adresleri olacaktır. Ve oldukça yüksek fiyatlı olmaktadır. Oldukça zor bulunan bu IP kullanımlarının yanında Seo Hosting çalışmalarında en ideal sınıf C olacaktır. BU hostingler SEO konusunda Google algoritmaları için daha olumlu bir hava çizer. Sitenizin pagerank değerinin yükselmesi bu şekilde sağlanabilir. Bu şekilde siteler için büyük link değişimlerinin yapılması da söz konusudur. Sağladığı pek çok fayda bulunuyor. Bu nedenle de hosting alırken dikkat etmek gereklidir.

Özellikle lokasyonu ülkemizde olan Seo Hosting adreslerinin seçilmesi gereklidir. Ping hızına dikkat edilmesi gereklidir. Bu sitenizin yüksek hıza sahip olmasına yarayacaktır. Ücretlendirme aşamasında ise ip sayısı belirleyici kriter olarak değerlendirilebilir. Esasında bu hizmetin kullanımı çok fazla yaygın değildir. Bu nedenle bu alanda çok fazla firma bulabilmek mümkün değildir. Ayrıcalıklı ip olarak görülen ve SEO etkisi bakımından daha fazla olan a ve b sınıfı İplerde fiyat olarak yüksektir. Yurt dışından çok daha uygun fiyatlara da hosting hizmetleri verilmektedir. Çünkü yurt dışında rekabet bulunuyor. Çok fazla bu hizmeti veren firma olduğu içinde daha ucuz fiyatlarda bu hizmetleri alabilmek mümkün olmaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan SEO İpuçları başlıklı makalemizde seo ipuçları hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Seo Hosting

  1. […] önceki yazımız olan Seo Hosting başlıklı makalemizde seo hosting hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir