16 Ocak 2017
Kategori:
Seo
Yorumlar: 1

SEO Araçları

SEO Araçları

            SEO araçları ile sitenizi arama motorlarında çok üst sıralara çıkarabilirsiniz. Etkin SEO çalışmaları için başarılı şekilde çalışacak araçlara ihtiyaç duyulacaktır. Bunlardan ilki etkin bir SEO analizi olacaktır. Sitenizi belirli kriterlere göre analiz ederek, anlık olarak sitenizin arama motoru sıralamalarında nerelerde olduğunu görebilirsiniz. Analiz yaparken sektörel bazda analizleri genişletirseniz, sonrasındaki çalışmalarınıza sağlam bir alt yapı oluşturabilirsiniz. Elde ettiğini bu veriler ışığında link uyumu için çalışmalar yapabilirsiniz. Link uyumu kontrolü önemli araçlar arasında yer alır. Kullanacağınız araçlarla eksikliklerinizi görebilir ve anahtar kelimelerinizin sayfanıza ne derece uyumlu olup olmadığı belirleyebilirsiniz.

En çok kullanılan SEO araçları arasında anahtar kelimelerin ne derece uyumlu olduğu görebileceğiniz keyword Density de bulunuyor. Anahtar kelime uyumu SEO çalışmalarının en önemli olan başlıkları arasında yer alıyor. İçerik benzerlik oranını görebileceğiniz araçların kullanımı da çok önemlidir. Anahtar kelimelerde elde edeceğiniz doğru kullanımlar çok kısa bir süre içerisinde sıralamanızı artıracaktır. SEO rekabet aracında ise sitenizi farklı kriterlere göre değerlendirebilir ve yapacağınız analizlerle hatalarınızı anında düzeltebilirsiniz. Anahtar kelimelerinizin uyumluluğunu ölçebileceğiniz pek çok araç bulunuyor. Bunlar arasında Robots Txt ve SEO soru cevap aracı da bunlar arasında sayılabilir.

Kullanabileceğiniz SEO araçları arasında analizler yaparak sitenizi farklı kriterleri baz alarak düzenleyebileceğiniz seçeneklerde bulunuyor. Bunlar arasında htaccess oluşturucu, backlink oluşturucu gibi araçları da sayabilmek mümkün olacaktır. Özellikle backlink oluşturucu olarak kullanabileceğiniz seçenekte eksiklerinizi anında tespit edebilir ve çok rahat bir şekilde hatalarınızı düzelterek site içi ya da site dışı SEO çalışmalarınıza devam edebilirsiniz. Bunların dışında karakter hesaplama, makale aracı ve Google sıra bulucu araçların SEO çalışmalarında çok önemli yerleri bulunacaktır. Bir web sitesinin arama motorlarında ilk sıralarda yer alması çok önemlidir. Bu alanda özellikle çalışmaların bir bütün olarak ele alınması çok önemlidir. Her adımınızın düzenli ve planlı olarak atılması, ardından da kontrol edilerek çalışmaların sürekli yenilenmesi çok başarılı bir reklam çalışması elde etmenizi sağlayacaktır. SEO çalışmalarınızı daha verimli sonuçlandırabilmek için etkin bir şekilde kullanabileceğiniz SEO araçlarına ihtiyaç duyabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Seo Analiz Çalışmaları başlıklı makalemizde ziyaretçi getiren seo çalışmaları hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “SEO Araçları

  1. […] önceki yazımız olan SEO Araçları başlıklı makalemizde ziyaretçi getiren seo çalışmaları hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir