26 Nisan 2017
Kategori:
Seo
Yorumlar: 0

Seo Cezaları

Seo Cezaları

Google sistemli bir çalışma düzenine sahip olduğundan dolayı kurallara uymayanları cezalandırıyor. SEO kurallarına uyan siteleri dost kabul eden google, kullanıcılarına kaliteli ve faydalı bilgiyi ulaştırmayı hedeflemektedir. Bu sebepten dolayı nitelikli, özgün ve yarar olmayan web siteleri cezalandırıyor. Google tarafından web sitelerine, bloglara ve bunun gibi internet sitelerine verilen SEO cezaları ve bu cezaların ne ölçüde oldukları pek çok kişi tarafından tam olarak bilinmiyor. Bu sebepten dolayı bu yazımızda paylaşacak olduğumuz Google ceza türleri, çok sık denk gelinen ve pek çok webmasterın başına gelen ve farklı farklı platformlarda çözümler üretilmeye çalışılan cezalar hakkında olacak. Bu cezaların genel olarak ne gibi şeylerden kaynaklandığından ve çözümlerinin neler olduğu üzerinde durulacak.

Kötü amaçlı olan siteler arama motoru sonuçlarını çarpıtmaya yönelik metotlar kullanılmaya devam ediliyor. Bu tür çalışmalarla sadece çok kısa bir sürede avantaj sağlanabilirken, çok kısa vadeli ziyaretçi trafik artışlarının ardından, belki de yıllardan beri bu yolda emek ve para sarf ettiğiniz web siteniz, kaçınılmaz bir biçimde Google ve başka arama motorları tarafından ceza almış olabilir. SEO cezaları uygulandığı takdirde, web sitenizde son derece önemli olan düşüşler meydana gelebilir. Bu cezalardan biri sandbox denilen google’ın filtre uygulayarak denetim altına aldığı sistem sonucunda meydana gelmektedir. Bu ceza 6- 12 ay arasında ancak kalkar.

Yine kaliteli ve özgün olmayan bir siteyi kaliteli ve özgünmüş gibi göstermeye çalışarak, çeşitli kaynaklardan site için referans (link) almak, SEO cezaları almanıza sebep olabilir. Eğer bir site açılır açılmaz son derece fazla şekilde backlink almış aynı zamanda kopya içerikler paylaşmış ve çok fazla kelimeyi etiket yapmışsa sandboxa düşer. Bunun için SEO için yaptığınız her uygulamayı her adımı gözden geçirmeli, var olan hataları ayıklamalısınız. Çok fazls backlink aldıysanız bunları elinizden geldiğince ortadan kaldırmalısınız. Bir diğeri de bomb cezasıdır. Web sitesinin üst seviyelerde bulunduğu bazı kelimelerde gerilemesi halidir. Sebebi gerilemeye neden olan linklerden çok fazla alınmasıdır. Bunun için de düşük link çıkışlarını silmeniz gerekmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Sorunsuz Html Kodlamak başlıklı makalemizde sorunsuz html kodlamak hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir