26 Nisan 2017
Kategori:
Seo
Yorumlar: 1

Sorunsuz Html Kodlamak

Sorunsuz Html Kodlamak

Sorunsuz Html Kodlamak basit bir iş olsa da iyi bilinmesi gereken işlerden biridir. Html, tam adıyla Hyper Text Markup Language’dir. Web sayfalarını oluştururken kullandığımız temel  dildir. Bu dil etiket adını verdiğimiz kodlardan oluşmaktadır. Sorunsuz kodlayabilmek için dikkat edilmesi gereken hususlar arasındadır. Kodlamalarda etiketleri açıp sonunda da her etiketin kapatılması gerekmektedir. Ayrıca bilinmesi gereken bir önemli konu html bir programlama dili değil işaretleme dilidir. Metin işaretleme dili olarak da kullanabilirsiniz. Bu kodları yazmak için özel bir programa ihtiyaç yoktur. Kodları yazdıktan sonra istediğiniz herhangi bir içerik kullanma imkanınız bulunmaktadır. Etiketler yazının kalın görünmesini sağlamaktadır.

Kodların kapatılmaması halinde tarayıcınızda olumsuz çalışmasını etkilemektedir. Olumsuz çalışması ise sizlere tarayıcınızda bu kodları göstermeden not defterinde tutulmaktadır. Sorunsuz html kodlamak dikkat gerektirmektedir. Bütün html kodları başta ve sonda olarak içeriğini sizin seçmenizi beklemektedir. Eğer başta ve sonda kodlar yoksa yaptığınız çalışmanın hiçbir anlamı kalmayacaktır. Bu yüzden dikkat gerektiren önemli işler arasındadır. Html kodlayarak kısa ve öz bilgilerinizi kullandığınız tarayıcıda sunma imkanı göstermektedir. Çeşitli eklentiler ile kodlarınızı düzenli yazabilir ve istediğiniz her konuyu kodlayabilirsiniz.

Web sayfası ile ilgili temel özellikler sayfa başlığı, yazı karakter özellikleri burada tanımlanmaktadır. Bütün html dosyaları <HTML> kodu ile başlar ve <HTML> kodu ile biter. Web sayfası ile ilgili deyimler bu iki kodun arasında kullanılmaktadır. Sorunsuz html kodlamak isteyen kişi nasıl kodlama yapılacağını bu konuda bilgiler içeren yazılardan öğrenebilir. Basitçe web sitelerinin kodları olduğu için oluşturması zor bir işlem değildir. Bu yüzden her kişi bu kodları oluşturabilir. Sorunsuz kodlamak için sadece ayrıntılara dikkat etmek gerekmektedir. İnsanlar bu kodlama sayesinde tarayıcı ile siteye girdiğinde tarayıcı bu kodları işler ve karşına anlayabileceğin web sitesini oluşturur. Örneğin resmin sağa geçmesini, yazının ortaya gelmesini ve arka planın mavi olmasını sağlayabildiğiniz gibi daha birçok örnekte işlerinize yaramaktadır. Sizlerde bazı kodları yapmak için çalışabilir ve bunları tarayıcınızda görüntüleyebilirsiniz. Yeterli kaynaklardan bilgi aldığınız takdirde işlemleriniz çok basit ve kolaydır. Denemenizi tavsiye edebilirim.

 

Bir önceki yazımız olan Webmaster Aracı başlıklı makalemizde webmaster aracı hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Sorunsuz Html Kodlamak

  1. […] önceki yazımız olan Sorunsuz Html Kodlamak başlıklı makalemizde sorunsuz html kodlamak hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir