12 Nisan 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

SEO Danışmanı

SEO Danışmanı

SEO Danışmanı günümüzde web sitesi sahipleri için son derece faydası dokunacak olan bir kişidir. SEO Search Engine Optimization yani Arama Motoru Optimizasyonu manasına gelmektedir. İnternet platformunda bir mal ya da hizmet arayan kişilerin Google ya da başka bir arama motorunda aramış oldukları kelimelerle ilgili sonuçların listelenmesinde en üst sıraya çıkmayı hedef alır. Kurumsal şirket ya da firmaların arama motorlarında sektörler ile ilgili yapılan aramalarda liste olarak ilk sıralarda yer alıp, arama yapan kişilere zamansal olarak daha çabuk görünmelerini sağlamaya yönelik olan çalışmaları içerisine alan dijital pazarlama ve marka iletişimi yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kişiler ya da kurumsal firmalar SEO uygulamalarını kendileri doğal yolları uygulayarak yapabilirle. Ancak eğer ki bunun için gerekli zamanım yok diyorsanız SEO danışmanı sizler için biçilmiş kaftan olacaktır. Her iş ehline bırakılmalı cümlesinde bir sonuca varmak gerekirse SEO işlemlerini de bir SEO danışmanına bırakmak oldukça doğru bir karar olacaktır. Elbette kişiler kendi yöntemleri ile de arama motorlarında istedikleri başarıya ulaşabilirler. Ancak bir SEO danışmanı bu işi daha çabuk ve daha verimli bir şekilde yapacaktır. Yapılacak olan SEO işlemleri ile çok daha az bir zaman içinde önemli ziyaretçi sayılarına sahip olunması mümkün olduğu gibi arama motorlarında çok daha iyi bir yerlere çıkılması da mümkün olan bir şeydir.

SEO danışmanı tarafından yapılan uygulamalar site içi ve site dışı olmak üzere iki kısıma ayrılmaktadır. Tüm bunlarla beraber sunulan hizmetler de çeşitlilik olarak birbirinden ayrılır. SEO danışmanlığı hizmeti veren firmanın sağladığı yararların başında içerik kazandırma özelliği yer alır. Bu durum da web sitesi sahipleri için istenilen bir durumdur. Çünkü özgün ve kaliteli olan bu içeriklerin site için büyük avantaj olduğu bilinmelidir. Aynı zamanda doğru anahtar kelimelerin kullanılması da son derece önemli olan bir diğer konudur. Hangi arama motoru için danışmanlık hizmeti sağlandığı da mühimdir. Şu an en fazla Google ön planda olsa da her arama motoruna uygun olarak bu hizmetlerin geliştirilmesi gerekir.

 

Bir önceki yazımız olan SEO Pazarlama başlıklı makalemizde seo pazarlama hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “SEO Danışmanı

  1. […] önceki yazımız olan SEO Danışmanı başlıklı makalemizde seo danışmanı hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir