17 Şubat 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 2

Seo İçin Ssl Sertifikasının Önemi Ve Kullanımı

Seo İçin Ssl Sertifikasının Önemi Ve Kullanımı

Seo İçin Ssl Sertifikasının Önemi Ve Kullanımı Google tarafından hazırlanan açıklamalarda sık sık karşımıza çıkabiliyor. SSL sertifikası kredi kartı, şifre, gizli veriler, kişisel bilgiler gibi pek çok bilginin şifrelenmesini sağlamaktadır. Eğer sitenizde SSL bulunmuyorsa bu siteniz için çok önemli bir kayıp olacaktır. Bu alanda bu sertifikanın alım aşamasında 256 bit ve üzeri markalar tercih edilmelidir. Satışa sunulan bu sertifikalar mobil cihaz uyumluluğu, gelişmiş doğrulama özelliği, domain sayısı gibi bir çok etkene göre farklılaşabilir. Alım aşamasında ise satın aldığınız firmanın mutlaka bu sertifikayı ücretsiz olarak kurması gereklidir. Kurulum oldukça basittir. Genel olarak birkaç saat içerisinde tamamlanır. Kurulum alanında profesyonel destek alarak yapmanız gereken bu çalışmalar için kullanıcı adı, şifre ve sunucunuzun İP bilgilerini iletmeniz profesyonel bir takip için de yeterli olacaktır.

Kurulum sonrasında sitenizdeki ana sayfa ve tüm alt linkler https:// olarak kullanılmaya başlayacaktır.  Bu şekilde güvenli bir bağlantıya yönlendirilebilmek adına SEO İçin SSL Sertifikasının Önemi ve Kullanımı konu başlığı çok önemlidir. 301 yönlendirmesi de bu alanda çok önemlidir. Apache sunucuna bağlı birinin ağını bularak bu işlemi de kolay bir şekilde yapabilmek mümkün olacaktır. Bu sunucu için kodların kendine has bir şekilde uyarlanması gereklidir. Bunu da. htaccess dosyasına ekleyerek çok rahat bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Tüm işlemeler tamamlandığında sıra kontrollere gelecektir. Sitenizdeki tüm bağlantıların kontrol edilmesi gereklidir. Özellikle site haritanızın da https:// ile revize edilmesi çok daha büyük bir önem taşıyor. Sonrasında robot.txt dosyasını yenilemekte gereklidir. Ancak her ihtimale karşılık bir aylık bir süre içerisinde eski site haritasını da silmemeniz önerilir. Bu alanda SEO İçin SSL Sertifikasının Önemi ve Kullanımı konu başlığı hemen hem her kategoride çalışmalar yürüten web sitesi için önemlidir. Özellikle Google Adsense ile gelir elde ettiğiniz bir siteye sahip iseniz sırf bu https:// kullanımı yüzünden reklamların azalması söz konusudur. Bu nedenle SSL gerekliliği alanında etkin bir strateji takip ederek yaşanması muhtemel sorunların önüne geçebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Seo Yarışması Nedir başlıklı makalemizde oyun siteleri ve seo yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

2 responses on “Seo İçin Ssl Sertifikasının Önemi Ve Kullanımı

  1. […] önceki yazımız olan Seo İçin Ssl Sertifikasının Önemi Ve Kullanımı başlıklı makalemizde oyun siteleri ve seo yöntemleri hakkında bilgiler […]

  2. […] önceki yazımız olan Seo İçin Ssl Sertifikasının Önemi Ve Kullanımı başlıklı makalemizde oyun siteleri ve seo yöntemleri hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir