16 Şubat 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Seo Kriterleri

Seo Kriterleri

Seo Kriterleri ile bir web sitesinin tam anlamı ile uyumluluk sağlaması hedeflenen üst sıralarda listelenme imkanını çok hızlı bir şekilde sağlayacaktır. Farklı alanlarda kriterler yer alıyor. Çalışmalarınız içerisinde bu başlıkları ne kadar çok kullanırsanız, o kadar başarılı olabilirsiniz. Domain bazlı kriterler arasında anahtar kelimenin domainde kullanılması büyük önem taşıyor. Domain yaşının birden büyük olması ve comi net gibi popüler ve kaliteli uzantılarında tercih edilmesi avantaj sağlayacaktır. Domainin başında yer alan anahtar kelime de bir adım önde olmanızı sağlar. Whois bilgilerinin açık olması ve domain tescil bitimin üç yıldan az olmaması da dikkat edilmesi gereken ayrıntılar arasında yer alıyor.

Hostig bazlı SEO kriterler arasında ise tepki süresi hızlıdır. Bu alanda hostinglerin Türkiye bazlı olması da etkin Seo kriterleri açısından çok önemlidir. Site içi kriterler incelendiğinde ise her anahtar kelimeye ait bir sayfanın olması web sitenizi SEO uyumlu hale getirecektir. Kullandığınız her anahtar kelimenin meta description içerisinde yer alması da çok önemlidir. H1 ve farklı olarak H2 yapılarında anahtar kelime kullanımlarına da yer vermeniz gereklidir. Sayfanız içerisinde aynı içeriklere sahip kısımlar bulunabilir. Canonical ile ana içeriğin belirlenmesi arama motorlarının sitenizi fark etmesinde etkili olacaktır. Sayfa başlıklarındaki karakter sayıları 70 karakter üzerinde olmamalıdır. Link sayıları da önemlidir. Bir sayfa içerisinde bu sayı en fazla 100 olabilir.

Site dışında da kullanabileceğiniz pek çok Seo kriterleri bulunuyor. Bunlar arasında backlink stratejileri ve rakip backlink analizleri yer alabilir. Tasarımlar olarak kullanabileceğiniz kriterler arasında sayfalarınızda yer alan resimlerde alt etiketlerin bulunması gereklidir. Sadece resim olması yetmiyor. Resimlerinde SEO’ya uyumlu olması gereklidir. Tüm sayfalarınızın görüntülendiği menü içerisinde ise en önemli anahtar kelimeler bulunmalıdır. En dikkat edilmesi gerekenler arasında ise içeriklerinizi gölgeleyecek reklamlardan kaçınmak olacaktır. Kullanılan resimlerin kendi sunucunuz içerisinde olması ve w3c hatalarının da temizlenmesi gereklidir. Yazılımsal olarak ta pek çok kriter bulunuyor. Her sayfa için canonical kodunun bulunması, metin/ kaynak kodlarının oranlarının yüzde 25 ve üzerinde olması gibi maddelerde bu alanda sayılabilir.

 

Bir önceki yazımız olan Kurumsal Seo Hizmeti başlıklı makalemizde kurumsal seo hizmeti hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Seo Kriterleri

  1. […] önceki yazımız olan Seo Kriterleri başlıklı makalemizde seo kriterleri hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir