5 Nisan 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 0

Seo Şirketleri İle Arama Motorlarında Üst Sıralarda Yer Alın

Seo Şirketleri İle Arama Motorlarında Üst Sıralarda Yer Alın

Seo Şirketleri İle Arama Motorlarında Üst Sıralarda Yer Alın nedir ne işe yarar günümüzde ki yeri ve önemi nedir biliyor musunuz? İlk önce seo nedir kısaca bahsedeyim daha sonra hayatımızdaki aslında her internete girdiğimizdeki her anımızda olmasından da konuşacağım. SEO, sözlük anlamı olarak Search Engine Optimization yani arama motoru optimizasyonu demektir. Arama motoru optimizasyonu olan SEO binlerce web sayfası içerisinden ulaşmak istediğiniz bilgiyi en yalın ve doğru şekilde üst sıralara yerleştirir. Bu sayede reklamlı siteler ve istediğiniz bilgiye ulaşmak için site site dolaşmamış olursunuz. Bütün web tasarımcıları tasarladığı sitenin en üst sıralarda çıkmasını ister. Bu yüzden de mutlaka SEO hakkında bilgi sahibi olmadır. Pekâlâ, bilgi sahibi olmayan web tasarımcıları veya sayfa sahipleri ne yapacak? Tabii ki çok basit hemen bir şirket ile anlaşarak sayfalarını onlara emanet edecek ve keyiflerine bakacaklar. İnternetin yaygınlaşması ile birlikte SEO işini yapanlarında sayısı bir hayli arttı.

Her yerde bulabileceğiniz SEO şirketleri seçerken çok dikkatli olmak gerekiyor. Çünkü anlaşma imzaladığınız SEO firmasına, büyük yatırımlar yaparak kurduğunuz sitenizin kaderini neredeyse tümüyle teslim ediyorsunuz. Fakat firmaların hizmet kalitesi, teknik açıdan bilgi ve deneyimi sorgulanacak faktörlerin başında gelmektedir. Firmalar arasından seçim yapacaksanız firmanın referanslarını geçmişte yaptığı işleri ve personellerinin iş deneyimi hakkında tek tek bilgi sahibi olmanız gerekir. Daha sonra referanslar teyit edilerek başarıların kontrol edilmesi gerekmektedir. Ayrıca SEO firmaları tarafından verilen hizmet detayları incelenerek Google tarafından uygulanan güncel algoritmalara uyumlu olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Personel sayısı da bir SEO şirketinin olmazsa olmazıdır. Personel sayısı sayesinde işinizin ne kadar düzenli, tertipli ve disiplini yapıldığını anlayabilirsiniz. İşinizi yapanların dürüst olması da çok önemlidir. Yalan söyleyip bol keseden atmak ve yapmadıkları işleri biz yaptık diye sizlere göstermesi çok basit olan firmalar vardır. Çalışacağınız SEO şirketleri daha önce yaptığı çalışmaları, başarılarını size rahatlıkla gösterebilmelidir. Size bu başarılarını kanıtlayamıyorlarsa o firmadan uzak durmanızı öneririm. İyi bir SEO hizmeti için sitemizi inceleyin.

 

Bir önceki yazımız olan Dmoz Yer Almanın Sırrı başlıklı makalemizde dmoz yer almanın sırrı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir