21 Aralık 2016
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Seo Uyumlu Makale

Seo Uyumlu Makale

Seo Uyumlu Makale çalışmaları bir bütünlük sağladığında web sitenizin popülaritesi hızla yükselecektir. Bu alanda seo uyumlu makale yazmak, arama motorlarınızın sitenizi önemsemesi açısından oldukça değerlidir. Arama motorlarının yazınızı önemsemesinin yanında faydalı içeriklerle okuyucularınızı memnun etmesi de gereklidir. Faydalı bir içerik elde ettiğinizde ziyaretçi sayınız artabilir ve günden güne artan bir ziyaretçi trafiği elde edebilirsiniz. Bu alanda ilk olarak meta bölümü oluştururken bazı detaylara dikkat etmek gerekecektir. Bu yapıda arama motorlarını sitenizi fark edebilmesi için açıklamalar ve anahtar kelimeler bulunmaktadır. Bunun yanında içeriğiniz için oluşturacağınız başlıkta önemlidir. Anahtar kelimelere göre aramalar yapıldığını düşünecek olursanız, başlığınızda anahtar kelimenin kullanılması büyük avantaj olacaktır.

Başlık çok uzun olmamalı ve en az üç kelime olarak şekillenmelidir. Anahtar kelime sadece başlık kısmında değil URL seçimlerinizde de olmalı, bu şekilde arama motorlarında yapılan listelemelerde her zaman üst sıralarda yer alabilirsiniz. Makalenizin açıklamasında anahtar kelimelerin bir kere geçmesi ve 160 karakterden uzun olmaması da kaliteli bir sunum oluşturacaktır. Makale içerisinde alt başlıklar kullanabilir ve içeriğe göre bu başlıkları şekillendirerek seo uyumlu makale yazım kurallarına uyum sağlayabilirsiniz. Makale kısmına gelindiğinde ise ilk paragrafta mutlaka anahtar kelime yer almalıdır. Görsel kullanımı da çok önemli olmakta ve bu alanda da özgün görseller hazırlamak rakiplerinizin bir adım daha önüne geçmenizi sağlayacaktır. Ayrıca görsellerde bir adet altı çizgili içerik yer alması da avantaj sağlayacaktır.

İçerik alanında imla kurallarına dikkat edilmeli, aynı içeriğinde tekrarlarına yer verilmemelidir. Ve özellikle anahtar kelime oranı içeriğin yüzde 3 ile 5’i arasında kullanılmalıdır. Arama motorlarında fark edilmenin ana kuralı; anlım, faydalı ve kurallı içeriklerin kullanılmadır. Tüm bu işlemlere başlamadan önce doğru anahtar kelimeler seçmek için analizler yapabilir ve seo uyumlu makale yazmaya başlamadan gerekli malzemelerinizi toplamanız gereklidir. Hazırlayacağınız içerikte bir başka önemli kriterde en az 300 kelime olarak yazıların hazırlanmasıdır. Arama motorlarının yazınızı fark etmesi ve sitenizi daha üst sıralarda görmesinin temelinde kaliteli ve doğal içerik kullanımı yer alıyor. Bu kriterlerde baz alındığında ziyaretçi sayınızın hızlı bir şekilde artacağınız görebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Seo ajansı başlıklı makalemizde seo ajansı ve seo ajansları hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Seo Uyumlu Makale

  1. […] önceki yazımız olan Seo uyumlu makale başlıklı makalemizde seo uyumlu makale ve seo uyumlu makale yazanlar hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir