16 Aralık 2016
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Sosyal Medyanın Sitelerimize Katkısı

Sosyal Medyanın Sitelerimize Katkısı

Sosyal Medyanın Sitelerimize Katkısı ziyaretçi ve backlink açısından değerlendirecek olursak sosyal paylaşım sitelerinin doğal bir backlink alanı olduğunu ifade edebiliriz. Bu SEO çalışmaları bakımından hedeflenen bir doğallık olduğu için kurulan stratejilerde hiç atlanmaması gereken bir başlıktır. Bu alanda sosyal medyanın sitelerimize katkısı değerlendirilirken sektörünüze ait bir facebook grubunda yapılan her yeni paylaşım arama motorlarında backlink olarak görülecektir. Bu da gönderiyi takip eden ziyaretçilerin marka için kullanıcı trafiğini artırması anlamına geliyor. Oldukça etkili site dışı SEO çalışması olarak kullanılabilecek bu özellik doğal ve sağlıklı bir ilerleme ortaya çıkarır. Sadece gönderileriniz değil, profil resimlerinizin beğeni sayısı bile SEO çalışmalarının kalitesini artıracak bir kriter olacaktır.

Bu durumdaki ana etken profilinizi ziyaret eden kişilerin kendi profilleri üzerinden linklerin bulunmasıdır. Bu aşamada sayfanızı giriş yapan bu linkler site içi link inşası açaısıdan etki gösterecektir. Sayfanın beğeni sayısı ve takipçi durumu sayfanın ne kadar kaliteli olduğunu gösterecektir. Sayfanızdaki takipçi sayısı ne kadar yüksek yaptığınız paylaşımların backlink üzerindeki etkisi aynı oranda artacaktır. Bu da sosyal medyanın sitelerimize katkısı alanında hafife alınmayacak avantajlar ortaya çıkarır. Ancak sadece web sitenize ait sayfaların paylaşılması değil beğenilmesi de çok önemlidir. Bu sayede link gönderimi olacaktır. Bir içeriğin çok fazla kullanıcı tarafından paylaşılması ile arama motorları üzerinden paylaşan kullanıcılar üzerinden bu içeriğe ulaşım sağlanacaktır.

Yüksek meblağlar ödeyerek yapamayacağınız reklam çalışmalarınızı bu şekilde sosyal medya üzerinden yürüterek; doğal, sağlıklı ve kalıcı bir reklam çalışmasına imzalar atabilirsiniz. Özellikle sosyal medyanın sitelerimize katkısı bu anlamda oldukça değerli ve stratejik bir SEO çalışması olarak değerlendirilebilir. Bu durumda tek bir değişkenlik söz konusu olacaktır. Paylaşımı yapan kullanıcıların gizlilik ayarı bulunuyorsa, bu durumda arama motorlarında bu kişilerin görülmesinin imkanı yoktur. Facebook üzerinden yapılan paylaşımlarda gizlilik ayarı durumu herkes olarak paylaşılmadığı sürece arama motorlarının bu paylaşımları görebilmesinin imkanı yoktur. Ancak paylaşım yapan kullanıcının arkadaş listesine yayılması bile daha fazla ziyaret olanağı oluşturabilir. Her açıdan sosyal medya kullanımı avantaj sağlayacak bir SEO çalışması olmakta ve çok iyi bir şekilde değerlendirilmesi kısa zamanda doğal bir ziyaretçi trafiği ortaya çıkarmaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Google 2016’da En Çok Aranan Kelimeler başlıklı makalemizde googledaen ço aranan kelime ve 2016’da google’da en çok aranan kelimeler hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Sosyal Medyanın Sitelerimize Katkısı

  1. […] önceki yazımız olan Sosyal Medyanın Sitelerimize Katkısı başlıklı makalemizde sosyal medya ve sosyal medyanın seo için önemi hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir