30 Mart 2017
Kategori:
Seo
Yorumlar: 1

User Experience Eğitimi

User Experience Eğitimi

User Experience Eğitimi başarılı SEO çalışmaları için oldukça gereklidir. Kullanıcı deneyimi olarak tanımlanabilecek olan bu kavram başlığı altında pek çok özellik incelenebilir ve yapılan analizlerle geri kalan kısımlar doğrudan düzenlenebilir. SEO çalışmaları e- ticaret sitelerinde ürünü satana kadar sürmez, ürünü sattıktan sonrada devam eder. Kullanıcı memnuniyeti kazanmak, siteniz için en önemli referanstır. Özellikle dönüşüm oranlarının artmasını sağlayan en önemli araç olarak nitelendirilebilir. Ziyaretçilerinizi sitenize farklı yollarla çekebilirsiniz. Ancak bu çalışmalardan daha da önemlisi ziyaretçinin site üzerinde daha fazla vakit geçirmesi ve sonrasında tekrar tekrar ziyaret etmesi önemlidir. Ancak bu şekilde sadık bir kullanıcı kitlesi elde edebilirsiniz.

Eğer kullanıcılarınıza kötü bir tecrübe sunarsanız sitenizde kalma süreleri de kısa olur. Bir daha sitenize uğrama ihtimalleri de çok zayıf olur. Milyonlarca rakibinizin bulunduğu online dünya içerisinde çalışmalarınızı profesyonel düzeyde sürdürmeniz gereklidir. Yapılan tüm SEO çalışmalarındaki esas amaç kullanıcı memnuniyeti olacaktır. Bu bakımdan da User Experience Eğitimi hedeflerinize ulaşmanız da çok önemli bir araçtır.  Sitenizi dizayn ederken görsel olarak yaptığınız tasarımlarda uyum olması gereklidir. Resimler, yazılarla orantılı olarak konumlandırılmalı ve seçilen renkler gözü yormayacak özelliklerde olmalıdır. Bunun yanında içerik düzenleme çalışmalarına da önem vermeniz gereklidir. Bu kısımdaki ürünleriniz, resimleriniz, videolarınız farklı gruplar içerisinde kolay ulaşılır şekillerde dizayn edilmesi kullanıcı memnuniyeti sağlayacaktır.

Kullanışlı kolaylığı sağlamakta User Experience Eğitimi içerisinde oldukça önemli bir konudur. Kullanıcılara vakit kazandırabilecek yollar olmalı ve içeriğe bağlı olarak pratik kullanımlar içermesi gereklidir. Kullanıcı memnuniyeti çalışmalarının sadece siteye gelen ziyaret bazında düşünmek oldukça yanlıştır. Geri dönüşlerde sağlanan memnuniyet ile arama motorlarında üst sıralarda listelenmekte mümkün olacaktır. Çünkü ziyaretçiler sitenizdeki gezinirken ne kadar fazla süre harcarsa Google gözünde daha kaliteli içeriklere sahip olduğunuz imajı oluşacaktır. Bu da sitenize olan güveni hem kullanıcı, hem de arama motorları bazında artıracaktır. Her iki başlık üzerinden de web sitenizin popülaritesinin artması da oldukça faydalı kullanımlar oluşturacaktır. Bu çalışmalarla doğal bir SEO süreci takip edebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan User Experince Nedir başlıklı makalemizde user experience hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “User Experience Eğitimi

  1. […] önceki yazımız olan User Experience Eğitimi başlıklı makalemizde user experience eğitimi hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir