26 Nisan 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Adwords

Adwords

Adwords reklam programı içeriğine sahiptir. google ile bir bütün olmuş bu program sayesinde reklam veren kullanıcıların reklamları aranan kelimeyle bağlantı kurulur. Bu sayede kelimeye uygun bir reklam açılarak arama sonuçlarının en üstünde, en altında ve sağ köşede bulunmaktadır. Bu üç yerden birinde mutlaka google reklamları ile karşılaşabilirsiniz. Reklamların bulunduğu yerleri ise 3 ana başlık belirler. Bunlar: google arama motorunda en sağda gösterilirken arama ortakları sayfalarında en üstte gösterilir. İçerik ortaklarının sayfalarında ise bu ortakların belirlediği herhangi bir yerde görülmesi serbesttir.

Google adwords programının diğer reklam programlarından ayıran özellikler şunlardır: tam olarak sattığınızı ürünleri arayan ihtiyaç sahibi müşterilere ulaştırır. Uygun ücretlendirmeler sayesinde her bütçeye sahip insanın reklam vermesi bu site sayesinde olasıdır. Sadece sizin ürünleriniz arayan ve ürünlerinizi satın almak isteyen müşteriler sayfanızı ziyaret eder. Maksadı alışveriş olmayan kişilerin sizi boştan yere oyalamaması için bu özellik büyük bir fırsattır. Ayrıca adwords programı ile reklamınıza dair bütün gelirleri ölçerek neye ihtiyacınız olduğunu kolaylıkla bulabilirsiniz. Birazda bu programının çalışma şartlarından bahsetmek isterim. Reklam sahibi bütçe belirlerken yayınlaması istediği reklam ne ise onunla ilgili bir url kodu girer. Reklam verenler hangi şehre yönelik satış yapacaksa ona göre bir bölge seçebilir. Reklamlar hangi kesime ve hangi yaştan insanlara yönelik ise o seçeneği bile seçebilen kullanıcılar ayrıca hangi günde ve hangi saatte yayınlanacağı bile belirleyebilirler.

Bir reklam programından ne isterseniz size bir tık daha fazlasını sunan adwords reklam programı sayesinde hedeflediğiniz noktaya ulaşmanız daha kolay hale gelecektir. Reklamlarınızın ne zaman doğal sonuçların üzerini geçerek sarı alanda gözükebileceğini ise sizlerin reklam puanınıza bağlıdır. Günlük harcama bütçesini sağlayan ve sürekli olarak reklam veriyorsanız sizlerde sarı alanda yer almayı hak kazandınız anlamına gelir. Sadece size bağlı olarak gelişen bu durumda ayrıca bir programa falan gerek yoktur. Uygun ödeme seçenekleri ile sizlerde google arama sonuçları listesinde doğal sonuçların üzerindeki alanda yer almak isterseniz anlattıklarımı değerlendirmeniz gerekecektir.

Bir önceki yazımız olan Baclink İle Kaliteli Ve Etkili Seo başlıklı makalemizde backlink ile kaliteli ve etkili seo hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Adwords

  1. […] önceki yazımız olan Adwords başlıklı makalemizde adwords hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir