26 Nisan 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Baclink İle Kaliteli Ve Etkili Seo

Baclink İle Kaliteli Ve Etkili Seo

Baclink İle Kaliteli Ve Etkili Seo mümkündür. İlk olarak konuya backlink’in tanımını yapmak gerekirse, Backlink, bir web sitesinin diğer bir siteye göndermiş olduğu, ana sayfasında ya da herhangi bir bölümünde bannerinin ya da metin linkinin yer alması halinde Pagerank değerinde bir artış meydana gelmesi için oldukça mühim olan bir link sistemidir. Kısacası baclink ile kaliteli ve etkili seo meydana getirebilirsiniz. Seo için backlink günümüzden biraz daha eskiye gittiğimizde çok çok daha önemli bir mesele idi. Backlink aslında bir referans görevi görmektedir. Bir web sitesi herhangi diğer bir siteye eklendiğinde Google ve başka arama motorlarında “link:www.siteadi.com” biçiminde sorgulandığında çıkan siteler, o sorgulatılan web sitesine backlink vermiş anlamına gelmektedir.

Google da ilk zamanlarda bu serüvene başlarken teoride yer alan bu baclink metodunu benimsemiş ve backlinklere son derece büyük bir önem vermişti. Yani backlink ile kaliteli ve etkili seo durumu çok rekabet gören bir durumdu. Ancak durumun içine para kazanmak girdiğinde Dünyadaki en önemli ve saygın olan sektörlerde bile maalesef etik dışı ya da yanıltıcı olan yöntemler kullanılmaktadır. Backlink devamlı olarak kendini yenileyen yöntemleri sayesinde eskiye göre daha doğal backlink sağlamayı hedeflemekte ve sizlere geri dönüşü çok daha istendik uygulamalar yapmayı hedeflemektedir.

Arama motorlarının temel çalışma bilinci, bir site eğer ki başka bir siteye link gönderirse bu demektir ki link gönderilen site kaliteli içerik üreten bir sitedir. Çünkü kötü, anlamsız olan bir siteye kimse link vermez. Backlink sitenin PageRank’ının artmasında en etkili olan araçtır. Fakat Pr’ı ( PageRank ) yüksek olan sitelerden link almak daha yararlı olacaktır. Bundan dolayı backlink ile kaliteli ve etkili seo son derece mümkündür. Eğer ki ziyaretçileri web sitenizde tutamıyorsanız ve sitenizi yeniden ziyaret etmelerini sağlayamıyorsanız, aldığınız backlinklerin (referansların) uzun sürede yararını görmeniz çok da mümkün değil. Aynı zamanda şunu da söylemek gerekir ki, Backlink’in web sitenize yararlı olabilmesi adına backlink veren sitenin en az kendi sitenize oranla C Class ip kullanıyor olması gerekmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Dmoz Dizini başlıklı makalemizde dmoz dizini hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Baclink İle Kaliteli Ve Etkili Seo

  1. […] önceki yazımız olan Baclink İle Kaliteli Ve Etkili Seo başlıklı makalemizde backlink ile kaliteli ve etkili seo hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir