26 Nisan 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Dmoz Kayıt

Dmoz Kayıt

Dmoz Kayıt Yeryüzündeki gezilip dolaşılan alanların hemen her yerini çöp yığınları ile kirlettiğimiz gibi internetin yaygınlaşması ve yoğun kullanımı ile internet mecrası da bir çöp tenekesine dönmeye başlamış bulunmaktadır. Bunun için birtakım gönüllü siteler bu duruma dur demek için savaşmaktadır. Öncelikle bu sitelerin ilki olan ve bir bakıma listeleme sistemi olarak bilinen dmoz kayıt dediğimiz işlemin açılımı, The Open Directory Project kelimelerinin birleşiminden doğmaktadır. Türkçe karşılığı açık dizin projesi olmaktadır. Dünya çapında; WiseNut, AltaVista, MSN, Teoma, Yahoo, Google, Lycos,  A9, AOL, Clusty, Gigablast bilinen bu arama motorları dmoz dizinini kullanmaktadır.

Dmoz Kayıt Nasıl Yapılır?

İlk olarak belirtilmesi gereken nokta yine özgünlük, özgünlük ve özgünlük olduğunu tekrardan belirtmek gerekmektedir. Özgün ve kaliteli içerikler ile sitenizin onaylanması gerçekleşmektedir. Kayıt işlemine gelince öncelikle dmoz kayıt sitelerinden yapmanızın ardından her yerde görmeye aşina olduğunuz search kullanarak istediğiniz kategoriye tıklayarak tuşlanmaktadır. Seçtiğiniz kategoriye ulaşınca ‘adres öner’ kısmına tuşlama gerçekleşmektedir. Daha sonra sitenizin web adresini girerek, site başlığı kısmına geçilmektedir. Site başlığı kısmında dmoz kayıt için seçeceğiniz site başlığının sadece baş harflerini büyük kaydetmeniz önem taşımaktadır. Sonrasında internet sitenizin içeriğinin amacı ve neyi ifade ettiği bilgileri de yazılmaktadır. Bu aşamalarda noktalama işaretlerine kadar kesinlikle özenli yazılması gerekmektedir. Bu işlemlerin ardından sürekli kullandığınız eposta adresinizi de yazarak kayıt için başvuruyu tamamlamış bulunulmaktadır.

Yukardaki noktalar yapıldıktan sonra gönüllü editörler, sitenizi en ince ayrıntısına kadar elekten geçirmektedir. Dmoza uygun olup olmadığına karar vererek dmoz da yer alır veya onaylanmayarak yer almasına izin verilmemektedir. Belirttiğimiz gibi dmoz kayıt için kayıt sırasında siteniz ile ilgili girdiğiniz bilgiler kusursuz olarak girilmeli, sitenizin tasarımı görsel estetik tasarıma sahip olması ve kaliteli içerikler barındırmanız gerekmektedir. Aynı zamanda tamamen özgün içerikler ile sürekli güncellemelerinizi yapmanız gerekmektedir.  Dmoz editörleri onayladıkları kayıtlı web adreslerini düzenli olarak kontrol etmekte ve üstünüze düşen güncelleme, tasarım ve düzenlemeleri yapıp yapmadığınızı incelemektedir. Editörlerin istediklerini yapmış olmanız sitenizin ziyaretçi kapasitesini de arttırmaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Dmoz Org başlıklı makalemizde dmoz org hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Dmoz Kayıt

  1. […] önceki yazımız olan Dmoz Kayıt başlıklı makalemizde dmoz kayıt hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir