26 Nisan 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Dmoz Org

Dmoz Org

Dmoz Org da yer alıyor musunuz? İnternette bir web sitesi sahibiyseniz yazacaklarımı mutlaka okumalısınız ve listeye girebilmek için neler yapmanız gerektiğini öğrenerek sizlerde web sitenizi listeye uygunluk şartlarına göre düzenleyebilirsiniz. Dmoz ile listeye girebilmeniz için ilk önce bu kelimenin ne anlama geldiğiniz ve ne işe yaradığını sizlerle paylaşmak isterim. Dmoz açılımı Directory mozilla anlamına gelmektedir. Ama büyük arama motoru Mozilla ile bir bağlantısı ve bir ilgisi bulunmamaktadır. Türkçe anlamı ise açık dizin projeleri anlamlarına gelmektedir. Sizlerde bu listede yer alabilmek istiyorsanız aşağıda anlatacaklarımı uygulamanız gerekmektedir. Dmoz’u sitenize nasıl kaydedeceğinizi merak ediyorsanız hemen anlatayım.

Listede yer alabilmek ve Dmoz org girmeye hak kazanmanız için öncelikle sitenizin Dmoz’a uygun olup olmadığını karar vermeniz gerekmektedir. Bu karar için sitenizin belli başlı şartları yerine getirmiş olması gereklidir. Bu şartlar: sitenizin kesinlikle özgün içerikli bilgilere yer vermesi ve asla kopya içeriğin bulunmaması gereklidir. İlk ve önemli kural budur. Daha sonra Dmoz’a kayıtlı diğer sitelerle benzer içerikli sitelerinizle başvuru yapmaya çalışmayın. Kesintiye uğrayan ve tamamlanmamış eksik bilgilerin yer aldığı sitelerinizi tamamlamadan ve sorunlarını çözmeden kesinlikle listeye girmeye çalışmayın. Yukarda saydığım şartları göz önünde bulundurmadan ve bu şartlara uymadan kesinlikle listeye girmeye çalışmayın. Aksi takdirde siteniz onaylanmayacak ve emekleriniz boşuna gidecektir.

Dünyaca kabul gören en büyük dizin Dmoz org listesidir. Bu dizinde yer almanın getirisi yüksek pegarank değerlerinde olmanızı sağlar. Pegarank değeriniz yük olunca doğal olarak seo sıranızda yükselişe geçmiş olursunuz. dmoz gibi bir listede yer almanız sitenizin daha çok kullanıcıya ulaşarak en çok görüne birliğe ulaşmanızda etkilidir. Dmoz org’a başvuru yaparken başvuru formunda yer alan bilgileri eksiksiz ve yazım hatası olmadan doldurmanız gereklidir. Bu formu doldururken harfleri tamamen büyük yazmamalı ve noktalama işaretlerine önem vermelisiniz. Bir kere listeye girdiğinizde listeden silinme ihtimaliniz oldukça düşük olduğu için tek yapmanız gereken listede olabilmek için bütün şartları eksik olarak yerine getirmeli, listeye girmenizdir.

 

Bir önceki yazımız olan Dmozda Onaylanmak başlıklı makalemizde dmozda onaylanmak hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Dmoz Org

  1. […] önceki yazımız olan Dmoz Org başlıklı makalemizde dmoz org hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir