26 Nisan 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 2

Dmozda Onaylanmak

Dmozda Onaylanmak

Dmozda Onaylanmak ve listenin başlarında olmak oldukça başarı isteyen ince elenip sık dokunulması gereken bir mevzudur. Eğer bir web siteniz varsa ve sizler web sitenizde hedefinize ulaşıp büyük başarılar gerçekleştirmek istiyorsanız mutlaka anlatacaklarıma kulak kabartmanızı öneririm. Dmoz listesi açık dizin projesi anlamına gelmektedir. Bütün web sitesi şartlarınızın dmoz’a girmenizde hiçbir eksiklik teşvik etmiyorsa kolayca onaylanarak listeye sizlerde girmeye hak kazabilirsiniz. Ama büyük ölçüde eksikleriniz var ise dmoz moderatörları sizlerin başvurularını geri çevirebilir. Sizlerde büyük hayal kırıklıkları yaşamamak ve gece gündüz hem zaman hem de para harcayarak uğraştığınız sitenizin dünyaca ünlü bu listede yer almaması demek emeklerinizin çöpe gitmesi demektir. Bu dizinde yer almanız demek sizlerin pegarank değerlerinizin yüksek seviyede olmasını sağlar.

Listede yer alabilmeniz için öncelikle dmozda onaylanmak için bütün şartları yerine getirmeniz gerekecektir. Size bu onayı almanız için birkaç altın değerinde önerilerde bulacağım. Öncelikle site içeriğinizin tamamen özgün ve listede yer alan diğer ite içeriklerinden tamamen farklı olması gerekir. Daha sonra site adınızın açıklama bölümünde anahtar kelimenizin ne kadar daha çok sol tarafta yer alıyorsa google sıralamanız o derecede olumlu yönde olacaktır. Eğer bu konuda daha net bilgi sahibi olmak istiyorsanız daha önce listede yer almış benzer içerikli siteleri incelemenizi öneririm. O sitelerdeki anahtar kelimelerin nasıl yazıldığına ve başlıkların hangi şekilde olduğuna, kaç adet anahtar kelime kullanıldığına bakarak kendinize örnek alabilirsiniz. Bu şekilde belki daha az hata yaparak dmoz şartlarına uygun içerikte bir site hazırlayabilirsiniz.

Dmoz prensiplerine uygun olan web sitenizi hazırladığınızda bittiğine tamamen emin olduktan sonra dmozda onaylanmak için bir forum doldurmanız gerekecektir. Bu form ile dmoz moderatörleri sizlerin uygunluk şartlarını kontrol edecek ve sitenizi inceleyeceklerdir. Bir kere listede yer almanız size büyük getireler sağlayacaktır. Kolay kolay tekrar listeden çıkmanız imkânsız olacaktır. Sizlerde bir kere listeye girmek için mutlaka dmoz şartlarını eksiksiz özgün ve dürüst şekilde yerine getirmenizi gerektirir. Özgün ve şartlara uygun web siteniz olduğunu düşüyorsanız sizde vakit kaybetmeden listeye girmek için başvuruda bulunun.

 

Bir önceki yazımız olan Favicon Ve Seo başlıklı makalemizde favicon ve seo hakkında bilgiler verilmektedir.

2 responses on “Dmozda Onaylanmak

  1. […] önceki yazımız olan Dmozda Onaylanmak başlıklı makalemizde dmozda onaylanmak hakkında bilgiler […]

  2. […] önceki yazımız olan Feed Burner Nedir Nasil Calisir Nerelerde Kullanılır başlıklı makalemizde feed burner nedir nasıl çalışır nerelerde kullanılır hakkında […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir