21 Aralık 2016
Kategori:
Seo
Yorumlar: 1

E- Ticaret Açısında Seo

E- Ticaret Açısında Seo

E- Ticaret Açısında Seo ister ülke ve dünya çapındaki büyük markalar için, isterseniz de bireysel bazda satış yapan küçük ölçekli işletmeler için e- ticaret vazgeçilmez bir silah olmaktadır. Farklı alanlarda hizmetler veren markaların mağaza satışları ve online şubeleri arasındaki önemli farkta bu vazgeçilmezliğin nedenini göstermektedir. Bu alanda e- ticaret açısında Seo çalışmaları çok önemlidir. Gerek reklam stratejileri, gerek yapılan yatırımlar açısından SEO çalışmaları karlılığın temeli olarak tercih edilmektedir. Her alanda markalar online şubeleri üzerinden aynı başarıyı yakalayamayabiliyor. Bu alanda etkili olan unsurların başında kolay ve hızlı satış özellikleri geliyor. Bu alanda satışları katlayan özellikler ise markanın bilinirliği ve buna bağlı olarak ziyaretçi oranındaki artışta gösterilebilir.

İkinci olarak stok ve teslimat kolaylığı da çok önemlidir. E- ticaret sitelerinde mağaza ve personel giderleri en aza indirilmekte bu nedenle giderek daha fazla girişimci tarafından tercih edilmektedir. Hangi ölçekte bir işletmeniz olursa olsun e- ticaret açısında Seo çalışmaları web sitenize bulunurluk sağlayacaktır. Bu da popülaritenizin artması ve doğal olarak daha fazla ziyaretçi çekmenizi sağlayacaktır. Hedef kitlenize doğrudan ulaşmanızı sağlayacak SEO çalışmaları ile hedeflediğiniz satış cirolarına daha kısa zamanda ulaşabilirsiniz. Ziyaretçilerin bir e-ticaret sitesi ile buluşmasında süreç kullanıcının arama motoruna aradığı ürünü yazması ile başlar. Arama motorlarında üst sıralarda çıkan sitelerden birini tercih eden kullanıcılar ziyaretçilerin ihtiyaçlarını en doğru şekillerde karşılayabildikleri sürece satın alma tamamlanabilecektir.

SEO çalışmaları doğru aram sorgu kelimelerinin belirlenmesinde başlamaktadır. Bu da doğrudan ziyaretçinin sitenizi seçmesini sağlayacaktır. Bu alanda e- ticaret açısında Seo çalışmaları hedef kitlenizin web sitenize ulaşmasını sağlayacak bir süreçtir. SEO çalışmaları ile firmanız e- ticaret alanındaki online mağazası ile markanızı mağaza ve reklam giderlerinden kurtaracaktır. Hedef kitlenizin katlanarak artması, ziyaretçilerinizin artması ve bu etkenler sonucunda satışlarınızın artması sağlanır. Hedef kitleniz ile markanızın en üst düzeyde etkileşim kurması da popülaritenizin artmasını sağlayacaktır. Online mağazanız, reel mağazanıza nazaran çok daha kolay yönetilecek ve azalan masraflar ile müşterilerinize çok daha hızlı ve pratik çözümler bulabileceksiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Google Translate Çevirileri başlıklı makalemizde google translate ve çevirileri hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “E- Ticaret Açısında Seo

  1. […] önceki yazımız olan E- Ticaret Açısında Seo başlıklı makalemizde e-ticaret seo ve e-ticaret açısından seo’nun önemi hakkında […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir