16 Şubat 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Etkin Tanıtım Yazısı Hazırlama

Etkin Tanıtım Yazısı Hazırlama

Etkin Tanıtım Yazısı Hazırlama çalışmaları ile sitenizi, hizmetlerinizi ya da ürünlerinizi çok daha başarılı bir şekilde tanıtabilirsiniz. Tanıtım yazıları SEO uygulamaları içerisinde yer alıyor. Ve en popüler metotlar arasından sayılabilmektedir. Tanıtım yazılarının çok daha etkin bir şekilde değerlendirilebilmesi için dikkat edilmesi gereken bazı konular bulunuyor. Başarılı olan tanıtım yazıları istediğiniz etkiyi oluşturacak ve sitenize başarı olarak daha üst sıralarda yükselebilme imkanı sunacaktır. Google algoritmaları daha farkında oldukları siteleri daha üst sıralarda gösterirler. Ne kadar çok kullanıcı sitenizi önerirse Google gözünde daha değerli bir site olur ve daha popüler hale gelebilirsiniz. Bunun için makalelerin kaliteli ve iyi olması fark edilmenizi sağlayacak en önemli özellik olmaktadır.

Google geliştirdiği algoritmalar ile artık yazılarınızdaki içerikleri çok başarılı bir şekilde analiz ediyor. Özellikle Türkçeye çok başarılı bir şekilde hakim olan ve anlatmak istediğini çok başarılı bir şekilde anlatan yazıların arama motoru algoritmaları içerisinde öne çıkması sağlanabiliyor. En önemli SEO özelliği doğallıktır. Bu nedenle yazılarınızın ilk olarak doğal görünmesi çok kıymetlidir. 200 ile 500 kelime arasında yazılan makalelerin normal makaleler arasında sayılmaktadır. Her cümlenin özgün olması makalenin değerini oldukça fazla yükseltecektir. Her yazıda mutlaka bir resim olmalı, ancak bu resim internet üzerinden araştırılan bir resim değil de kendi araştırmalarınız ile bulduğunuz ve kendi çekimleriniz arasında yer almalıdır. BU alanda Etkin Tanıtım Yazısı Hazırlama çalışmaları içerisinde de doğallık ön plana çıkmalıdır.

Tanıtım yazıları hazırlanırken yapılması gereken önemli başlıkların yanı sıra yapılmaması gereken çok önemli adımlarda bulunur. Bunlar arasında aynı adresten farzla link verilmemesi sayılabilir. Özellikle ana sayfa linki üzerinden birden fazla linklerin olmaması gereklidir. Google aynı sayfa için birden fazla link bulunsa da, sadece birini ziyaret eder. Aynı sayfaya iki adet link vermek için birinin sonunda index.php şeklinde bir kullanım değerlendirilebilir. Bu alanda Etkin Tanıtım Yazısı Hazırlama çalışmalarında dikkat edilmesi gereken bir durumda kendinizi Google yerine koymak olacaktır. Bu şekilde daha etkin ve başarılı sonuçlar alabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan External Ve Nofollow Mikroformatları başlıklı makalemizde external ve nofollow mikroformatları hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Etkin Tanıtım Yazısı Hazırlama

  1. […] önceki yazımız olan Etkin Tanıtım Yazısı Hazırlama başlıklı makalemizde seo başlıkları ve url optimizasyonu hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir