15 Mart 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

External Yerine Target

External Yerine Target

External Yerine Target kullanımı SEO uzmanlarının yeni dönemlerde tercih ettiği güncel bir kod düzenidir. Genel olarak web sitesi tasarımlarında ziyaretçiyi sitenizde daha fazla kalabilmek için etkileyebilecek ve arama motorlarının sitenizi fark etmesini sağlayabilecek uygulamalar kullanmanız gereklidir. Bir yazı ya da resim üzerinden link verirken genel olarak target=”_blank” kullanılmakta idi. Ve bu şekilde içeriğin yeni bir pencerede kullanıcıya sunulması SEO çalışmalarında önemli bir kriter olmakta idi. Değişen arama motorları algoritmaları ile target kullanımlarının yerine external kodu gelmiştir. Java scrip kodları içerisinde kullanılan bu yeni kod W3C standartları tarafından da desteklenmektedir. Genel olarak ta tasarımcılar rel kullanımlarına teşvik etmektedir.

Rel etiketinin kullanımında esas olan ise nofollow parametlerini kullanmak içindir. Bu alanda External Yerine Target kullanımı bu nedenle de çok fazla tercih edilmez. SEO açısından external kullanımları önerilmektedir. Target eski bir kullanım olarak fayda sağlasa da arama motorları tarafından desteklenmeyebilir. External kullanımlarında kod dizilimi içerisinde bu kodların mutlaka java script kodları içerisinde yer alması gereklidir. Hazırladığınız kodların libs.js içinde olması da mümkündür. Ya da mint tpl içerisinde de kullanabilirsiniz. Java kodlarının içerisinde target olan kısımları external şeklinde değiştirerek sistem içerisinde genel bir güncelleme yapabilirsiniz. Yeni teknolojilerle sitenizin uyumlu hale gelmesi SEO uyumlu çalışmalar elde etmek adına çok önemlidir.

Bir web siteniz içerisinde güncellemelere önem vermek, elde ettiğiniz başarının da kalıcı olmasını sağlayacaktır. Gelişen teknolojik uygulamalar her geçen gün daha farklı yöntemlerle karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle External Yerine Target kullanımı önerilmeyecektir. Yeniliklere ayak uydurabilmek adına mutlaka yeni yöntemlere siteniz içerisinde yer vermeniz gereklidir. External nofollow sağladığı içinde SEO açısından avantaj sağlayacaktır. Backlink alımı çok önemlidir. Ancak sitenizin puan kaybı yaşamaması için bu nofollow özelliğini de devreye koyabilir ve çalışmalarınızda daha da verimli bir şekilde devam edebilirsiniz. Herhangi bir web sitesinin üst sıralarda listelenebilmesi için SEO uzmanları son teknoloji yöntemlere daha fazla yer vermelidir. Aksi taktirde arama motoru örümcekleri zaman içerisinde sitenizi çok fazla fark etmeyecektir.

 

Bir önceki yazımız olan External başlıklı makalemizde external hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “External Yerine Target

  1. […] önceki yazımız olan External Yerine Target başlıklı makalemizde external yerine target hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir