26 Nisan 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 0

Feed Burner Nedir Nasil Calisir Nerelerde Kullanılır

Feed Burner Nedir Nasil Calisir Nerelerde Kullanılır

Feed Burner Nedir Nasil Calisir Nerelerde Kullanılır soruları ile karşılaşıyorsanız, sizde bir site sahibisiniz ve hedef müşterilerinizin yanında potansiyel ziyaretçi kapasitenizi sitenize bağlamak için harekete geçmek üzeresiniz demektir. Online sisteme geçen ve internet kullanımının artması ile sitelere gelen müşterilerin veya ziyaretçilerin hızla artması, kurumların ve markaların bu alanda kendini hızlı bir şekilde geliştirmesi önem kazanmış bulunmaktadır. Bu durumda Google başta olmak üzere arama motorlarında seo açısından uyumlu olmak ve kaliteli içeriklere sahip olmak üst sıralarda yer alınmasını sağlamaktadır. Arama motorlarında üst sıralarda yer almak ziyaretçilerin ilk olarak sizin sitelerinize giriş yapması anlamına gelmektedir. Bu tamda feed burner nedir nasil calisir nerelerde kullanılır ifadelerinin cevabı olmaktadır ve oldukça iyi bir başlangıç olmakla birlikte maddi ve manevi olarak yüksek kazançlara yapılan yatırım olarak olumlu dönüşler sağlamaktadır.

Webmaster tools veya gmail üzerinden kullandığınız bir Google hesabınızın olması ile https://www.google.com/account/ServiceLogin?service=feedburner&continue=http%3A%2Ffeedburner.google.com%2Ffb%2Fa%2Fmyfeeds linki üzerinden hem giriş sağlanabilmekte hem de yeni üyelik oluşturulabilmektedir. Böylece Google tarafından satın alınarak siz kullanıcılara ücretsiz olarak sunulan feed burner nedir nasil calisir nerelerde kullanılır başlıkları ile belirtilen hizmetten faydalanabilmeniz için gerekli ilk adım atılmış olmaktadır. Rss okuyucusu olarak en kısa hali ile tanımlanan feed burner sistemi, sitenize gelen ve üye olan ziyaretçilere otomatik olarak mail atılma işlemi olarak bilinmekte ve kullanılmaktadır.

Feed burner girişini yaptığınız anda karşınıza daha önceden giriş yaptığınız siteleriniz varsa çıkmaktadır. Aynı zamanda ‘burn a feed right this instant. Type your blog or feed address here’ başlığı da yer almaktadır. Bu kısma web sitenizin feed linkini girmeniz halinde feedburner2 kaydolmuş olmaktasınız. Kullanacağınız feed veya Rss uzantıları feed burner nedir nasil calisir nerelerde kullanılır ifadeleri açısından kesinlikle doğru olmalı ve tek bir nokta yanlışlık olmaması gerekmektedir. Bu doğrultuda başarılı giriş yapılmakta ve yolunuza devam edebilmeniz sağlanmaktadır. Yukarıda belirtilen üyelikler ücretsiz olarak sunulan bir hizmet olmaktadır. Aynı zamanda tek üyelik üzerinden birçok siteniz için kayıt yapabilme imkânı da vermektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Firefox Html Tidy başlıklı makalemizde firefox html tidy hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir