26 Nisan 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Firefox Html Tidy

Firefox Html Tidyz

Firefox Html Tidy eklentileri W3C standartları ile sorunsuz kodlama çalışmaları oluşturmaktadır. İnternet üzerindeki gezilen sayfaların html balidator hatalarını gösteren çok önemli bir eklenti olarak değerlendirmek mümkündür. Ancak bu alanda çok önemli bir konu başlığı ise bu eklentinin W3C standartları tarafından desteklenmesidir. Eklenti zaten Tidy isimli bir W3C çalışanı tarafından yazılarak kullanıma sunulmuştur. Bu eklenti ile sitenizde oluşan html validator hatalarının, yanlış kodlama çalışmalarının, frame hatalarının bulunması da mümkün olmaktadır. Hatta kaç adet hata olduğunu da tespit edebilirsiniz. Sayfaya girdiğiniz anda gerçekleşen bu analizler üzerinde ayrıntıları görebilmekte mümkün olmaktadır. Bunun için simgeler üzerine çift tıklamanız yeterlidir.

Bu alanda Firefox Html Tidy eklentisinin en güzel yanlarından birisi de ortaya çıkan hataları nasıl düzeltebileceğinizin de gösterilmesidir. Bu özellikleri ile web sitenizin tasarım alanında ve kodlama düzeneği içerisinde oluşan hataları takip edebilme imkanı elde edebilirsiniz. Ve oldukça hızlı bir şekilde bu hataları da gidererek SEO çalışmalarınıza olumsuz bir şekilde etki etmesinin de önüne geçebilirsiniz. Web sitenizin daha düzenli olabilmesi için doğru bir kodlamaya sahip olması bu eklentiyi sürekli takip ederek sağlayabilirsiniz. Bu alanda tidy eklentisinin webmasterlar için html hatalarını görmelerini sağlayacak bir araç olduğu söylenebilir. Bu alanda oluşan hataları Firefox tarayıcınızda görmeniz sağlanacaktır. Durum çubuğundan takip edeceğiniz bu hataların ayrıntılarını görebilmek hatanın nasıl düzelmesini gerektiğini anlatacaktır.

Bu alanda Firefox Html Tidy eklentisi kodlama hatalarını bulduktan sonra kodlama hatalarını üç kategori olarak sunacaktır. Bunlardan biri errors olmaktadır. Bu kısımda kodlama üzerinde yapılan hatalar listelenecektir. Warning kısmında ise otomatik olarak düzeltilebilecek html hataları yer alıyor. Üçüncü olarak ise accessibility warnings bulunuyor. Bu kategorideki hatalara ise isteğe bağlı olarak erişilebilen uyarıların yer aldığı söylenebilir. Web sitenizin tasarımda oluşabilecek herhangi bir sorun SEO çalışmalarını etkiler ve doğrudan sıralamanızın düşmesine neden olabilir. Bu nedenle web sitenizi hem içerik, hem biçim, hem de kod düzeneği bakımından sürekli gözlem altında tutmak çok önemlidir. SEO çalışmalarınızın olumsuz bir şekilde etkilenmemesi için düzenli analizlerle çalışmaları yenilemek gereklidir.

 

Bir önceki yazımız olan Google Analytics başlıklı makalemizde google analytics hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Firefox Html Tidy

  1. […] önceki yazımız olan Firefox Html Tidy başlıklı makalemizde firefox html tidy hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir