16 Aralık 2016
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Gerçek Zamanlı Penguen Algoritması

Gerçek Zamanlı Penguen Algoritması

Gerçek Zamanlı Penguen Algoritması giderek daha fazla kullanıcısı bulunan internet, bireysel ve kurumsal her alandan insan için kar elde edilebilecek oldukça geniş bir Pazar haline gelmeye başladı. Belli başlı kurallar çerçevesinde de herkese açık olan bu alanda zaman zaman spam içeriklerle öne çıkmaya çalışanlarda olabiliyor. Teknoloji devi Google, tüm bunlarla mücadele edebilmek için penguen algoritması adı verilen bir uygulama devreye girdi. Şimdilerde ise güncellenen bu uygulama gerçek zamanlı penguen algoritması olarak çok daha başarılı kullanımlar sunmaktadır. Uygulama ilk defa 2012 yılında yayınlanmıştı. Yeni güncellemenin ardından ise Google çekirdek algoritmasına da dahil olarak çok daha kapsamlı bir uygulama haline gelmiştir.

Genel olarak Google algoritmalarına baktığımızda 200’den fazla olan tekil kritere bağlı olarak çalışmaktadır. Arama sonuç sayfasının şekillenmesinde içeriğin tazeliği, bulunduğunuz bölge, aramada kullanılan kelimeler ve PageRank değeri gibi faktörler etkili oluyor. Bu alanda gerçek zamanlı penguen algoritması son güncellenen haki ile tüm dilleri kapsayacaktır. Yeni güncelleme ile ortaya çıkan yeni kurallara uyum sağlamada sorun yaşayan web siteleri zaman içerisinde organik performansını kaybedecektir. Spam içeriklerin yer aldığı bir web siteniz var ise her an Google dizininden çıkarılabilir. Özellikle bu yeni uygulamanın Google algoritmasına dahil edilmesi ile yeni bir güncelleme durumu olmayacaktır. Bu da şuan kapanan sitenizin bir sonraki güncellemede açılma ihtimalini tamamen ortadan kaldıracaktır.

Yeni güncellemenin özellikleri arasında gerçek zamanlı olması dikkatleri çekiyor. Yani siteniz uyarı aldığında indeksleme üzerinde yaptığınız değişikliklere çok hızlı bir şekilde tepki verileceği söylenilebilir. Bunun yanında gerçek zamanlı penguen algoritması yeni taramalar kullanmakta ve olumlu ya da olumsuz sinyalleri tekrar hesaplayabilmektedir. Özellikle anahtar kelime grupları, klasör ve domain gibi alanlarda tek tek etkisini gösteren uygulamanın artık çok daha parçacıklı olarak çalışmalarını yürüteceği de görünmektedir. Puanlarınız iyi olabilir ancak Penguen filtresi sitenizi incelemeye hep devam edecektir. Bu kadar sıkı denetimlerin yanında eğer aldığınız uyarıdan sonra iyileştirmeleri hızlı bir şekilde yaparsanız sitenizin sıralaması da aynı hızla yükselebilecektir. Sitenizdeki bazı içerikler SPAM kategorisine giriyorsa Google sitenizi iptal etmek yerine SPAM olarak işaretlemekte ve bu şekilde iyileştirmeler yaparak sitenizi kurtarabilme imkanı elde edebiliyorsunuz.

 

Bir önceki yazımız olan Url Kaldırma İşlemleri başlıklı makalemizde url kaldırma ve google url kaldırma hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Gerçek Zamanlı Penguen Algoritması

  1. […] önceki yazımız olan Gerçek Zamanlı Penguen Algoritması başlıklı makalemizde google reel algoritma ve gerçek zamanlı penguen algoritması hakkında […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir