23 Mart 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Google Panda Update

Google Panda Update

Google Panda Update güncellemesi zaman zaman Google tarafından yenilenen bir uygulama olmaktadır. Sürekli gelişen ve değişen sanal ortamlar içerisinde SEO çalışmalarının da kendini aynı şekilde yenilemesi gereklidir. Özellikle sadece anahtar kelimeye bağlı olarak yapılan SEO çalışmaları çok gerilerde kaldı. Artık Google algoritmalarına uyumlu bir site kurabilmek için daha çok doğallık, özgün içerikler, faydalı tasarımlar ve doğal olarak ilerleyen bir tanıtım süreci çok daha geçerli akçe olmaktadır. Panda güncellemesinde doğallıktan uzak olan sitelerin bir bir sıralamalarda daha da gerilere düştüğü görülmektedir. Bu alanda kurduğunuz web sitesini sadece Adsense’den daha çok gelir etmek amacı ile kullanıyorsanız, her güncellemede biraz daha sıralamanızın düştüğünü görebilirsiniz.

Backlink çalışmaları doğru bir şekilde kullanıldığında web sitenizin popülaritesini olumlu etkiler. Ancak daha çok hit kazanmak için, daha çok backlink alımı yapmak sitenizin spam olarak değerlendirilmesine ve Google Panda Update gibi güncellemelerde sıralamanızın daha da gerilere düşmesine neden olabilir. Özellikle Aynı whois bilgisine sahip web siteleri de yapılan güncellemelerde ilk elenen siteler arasında yer alıyor. Web master tools hesabuna bağlı olup, aynı analytics kullanan sitelerde bu güncellemelerden nasibini alacak kullanımlar arasında yer alıyor. Bazı sitelerde ise metin içeriklerinin çok fazla olduğu görülebilir. Bu nedenle de Google güncellemelerinde sitenizin sıralamasının daha da gerilemesine neden olabilirsiniz.

Web sitenizin doğal bir süreç içerisinde ilerlemesini istiyorsanız, mutlaka uzun vadede planlar yapmalı ve çalışmalarınızı bu şekilde sürdürmelisiniz. Ancak bu şekilde Google Panda Update gibi güncellemelerden çok fazla etkilenmeyebilirsiniz. Google dışında kaynaklardan trafik almaya çalışmakta gereklidir. Bunun için Google dışında bir ziyaretçi kaynağı edinmeniz gereklidir. Bu kaynakların olmaması sitenizin tavsiye edilmesi kanısını ortaya çıkarır. Bu da web sitenizin yapılan güncellemelerde daha geri sıralarda kalmasına neden olabilir. Web sitelerinizde yaptığınız SEO çalışmalarında Google algoritmalarının her geçen gün yenilendiğini unutmayarak yapay çalışmalardan uzak durmanız önerilir. Özgün çalışmalar çok daha başarılı olacaktır. Google güncelleme destekleri ile spam içerikli sitelerin sıralamasını düşürdüğü gibi, doğal çalışmaları bulunan özgün içeriklere sahip sitelerin sıralamalarını da yükseltecektir.

 

Bir önceki yazımız olan Google Penguen Güncellemesi ve Seo başlıklı makalemizde google penguen güncellemesi ve seo hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Google Panda Update

  1. […] önceki yazımız olan Google Panda Update başlıklı makalemizde google panda update hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir