19 Nisan 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Google Pozisyon Bulucu

Google Pozisyon Bulucu

Google Pozisyon Bulucu ile SEO çalışmalarınızı çok daha verimli bir şekilde yön verebilirsiniz. SEO çalışmalarında ister firma, ister şahıs olsun her web sitesinin yakından takip edilmesi çok önemlidir. Her gün aynı kategori içerisinde farklı rakiplerle yüz yüze gelebilir. Değişen Google algoritmalarına bağlı olarak gerilerde kalmama adına çalışmalarınızı sürekli takip etmeli ve yeni güncellemelerle yapılan değişikliklere ayak uydurmanız gereklidir. Ama bakıldığında çok fazla site bulunuyor. Bunlarla sitenizin çalışmalarınızı tek tek kıyaslamakta ve anahtar kelimeler açısından tek tek sorgulanması oldukça fazla zaman alacaktır. Bu nedenle daha kolaylık sağlayacak araçlar kullanabilirsiniz. SEO analiz çalışmalarında bu tür araçlar hem kısa zamanda elinizde veriler olmasını sağlayacaktır, hem de yaşanan gelişmelere çok daha hızlı bir şekilde ayak uydurabilmenize imkân verecektir.

Bu alanda kullanacağınız Google Pozisyon Bulucu SEO çalışmalarınıza çok daha doğru bir şekilde yön verebilmek mümkündür. SEO alanında ezberden anahtar kelime, içerik, URL seçimleri gibi başlıklarda kaliteli seçimler yapmaya çalışmak yerine kendi sektörünüz içerisinde araştırmalar yaparak çalışmalarınızı çok daha sağlam temeller üzerine kurabilirsiniz. Kullanacağınız etkin araçlar sayesinde anahtar kelimeleri sorgulayabilir ve sıra bulucuyu kullanarak web sitenizin SEO çalışmalarının Google nezdinde ne derece değerli olduğunu anlayabilirsiniz. Bu tarz araçlarda anahtar kelimelerde birden fazla sorgulama yapabilme imkanı verilmektedir. Sadece Türkçe karakterli domainlerde aramalar yapabilmenize imkan verilmektedir.

İlk bin sıraya kadar sorgulama yapabileceğiniz Google Pozisyon Bulucu araçlarında sunulan desteklere göre farklı dillerde de listeleme imkânı bulunabiliyor. Tercih ettiğiniz bu araçların öncelikle yeni algoritmalara uyumlu olması gereklidir. App store ya da Play store üzerinden indirerek kullanabileceğiniz bu araçlarda farklı özelliklerde bulabilirsiniz. Sıralamanızın nerede olduğunu bulabilmek için tek tek aramak yerine bu tarz uygulamaları kullanmak çok daha kolay çalışmalar oluşturacaktır. Bazı uygulamalarda rakiplerle karşılaştırmalar yapabilir, coğrafi merkezlere göre sonuçlar elde edebilirsiniz. Cihaz bazlı sonuçlar elde etmekte bazı araştırmalarınız için önemli olabilir. Bu alanda mutlaka çalışmalarınızın sağlam verilere dayanması çok önemlidir. Elinizde verilere göre geliştirebileceğiniz SEO çalışmaları çok daha kısa bir süre içerisinde amaçlarına ulaşacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Google Web Master Araçları başlıklı makalemizde google web master araçları hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Google Pozisyon Bulucu

  1. […] önceki yazımız olan Google Pozisyon Bulucu başlıklı makalemizde google pozisyon bulucu hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir