21 Aralık 2016
Kategori:
Seo
Yorumlar: 1

Google’da Üst Sıralara Nasıl Çıkılır

Google’da Üst Sıralara Nasıl Çıkılır

Google’da Üst Sıralara Nasıl Çıkılır seo çalışmalarının amacı arama motorlarında üs sıralarda yer almaktır. Çünkü bu işlem ile büyük masraflar harcayarak elde edemeyecekleri reklam getirisi sağlanmış olacaktır. Bu alanda web sitelerinin hedefleri doğrultusunda en çok mekan ettiği konu başlıkları arasında google’da üst sıralara nasıl çıkılır olacaktır. Gün geçtikçe daha çok akıllanan Google algoritmalarına uyumlu SEO teknikleri kullanmak bu alanda çok önemli olacaktır. Farklı aşamalar altında bu alanda üst sıralama çıkmanın yollarını inceleyebiliriz. İlk aşama ziyaretçilerin çok rahat bir şekilde kullanabilecekleri bir site kurmak olacaktır. Kullanıcı dostu uygulamalar ile site içi mimarinizi kullandığınızda Google algoritmaları için ilk aşamayı geçmiş olacaksınız.

İkinci olarak ise anahtar kelime analizleri yaparak iyi bir noktaya gelmek olacaktır. İlk üç sırayı hedefliyorsanız doğru anahtar kelime kullanımı çok önemlidir. Gerekli analizler ve raporlamalar ile Google veri tabanında araştırmalar yapabilirsiniz. Bu şekilde sektörünüz için en uygun anahtar kelime seçeneklerini kullanabilirsiniz. SEO çalışmalarında bütünlük esastır. Özellikle site içi SEO çalışmalarında eksiklerinizin olmaması google’da üst sıralara nasıl çıkılır, konu başlığında rakiplerinizin önüne geçebilecek bir kullanım ortaya çıkarabilirsiniz. Site içi çalışmalarda en aşama ise içerik alanında yapılacak optimize çalışmalarıdır. Özgün ve güncel içerikler her zaman için sitenizin daha önde olmasını sağlayacaktır. Hazırlanan içeriklerde anahtar kelime yoğunluğuna dikkat etmeli ve kullanıcıya en iyi şekilde nasıl hitap ederim, sorusunu sorarak en faydalı içeriklerin oluşturulması da önemlidir.

Sadece kendi çalışmalarınıza değil, rakiplerinizin çalışmalarını da takip etmeli, analizler yaparak kendi eksikliklerinizi bulabilirsiniz. Özellikle rakiplerinizin link aldıkları siteleri tespit edebilir ve hangi çalışmalarla nasıl bir performans elde ettiklerini takip edebilirsiniz. Bu alanda google’da üst sıralara nasıl çıkılır, konu başlığında kendi çalışmalarınız kadar rakiplerinizin de nasıl çalıştığı çok önemlidir. İlk sayfa için rekabet oranlarını belirlerken MozBar ile arama sonuçlarını analiz edebilir, anahtar kelime araçları ile rekabet oranını ölçebilirsiniz. Güncel verilerinizi sürekli bir şekilde takipte tutmalı ve analitik incelemeleri sürekli takip ederek, değişen şartlara göre çalışma planlarınızı yenilemeniz her alanda avantaj sağlayacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan holistik seo başlıklı makalemizde bütünsel seo çalışmaları ve holistik seo hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Google’da Üst Sıralara Nasıl Çıkılır

  1. […] önceki yazımız olan Google’da Üst Sıralara Nasıl Çıkılır başlıklı makalemizde google ilk sıra ve google’da üst sırlara çıkma hakkında […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir