19 Nisan 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

SEO Ve Anahtar Kelime Belirleme

SEO Ve Anahtar Kelime Belirleme

SEO Ve Anahtar Kelime Belirleme ne kadar başarılı olursa o kadar çok ziyaretçi sayısı demektir. Yani bir site almak istediğinizde site ismini en çok aratılan kelime yaparsanız ziyaretçi sayınız da bir o kadar artar. Birçok firmalar bu doğrultuda tercih yaptıkları için de başarılı olmaktadır. SEO en çok arama yapılan kelimeleri her zaman üst sıralarda yer vereceğinden dolayı seçiminizi alt değil üst sıralardan yana kullanırsınız. Örneğin Ankara hava durumu şeklinde aratma yaparken “Ank” yazdığınız an istediğiniz aratma kelimelerine ulaşabilirsiniz. Google arama motorunu kullanırken genellikle en sık ziyaret edilen sayfaları daha çok tercih edersiniz. Bunu tercih etmenizdeki amaç daha çok ziyaret edildiyse mutlaka bana da yararlı bilgiler olabilir düşüncesidir.

SEO şartlarına uygun bir kelime tercih ederseniz firmanızın üst sıralara geçme oranı daha da yükselecektir. Örneğin bebek ayakkabıları şeklinde aratma yaptığınızda birçok sitenin karşınıza çıktığını göreceksiniz. Sitenizin daha üst sıralara çıkabilmesi için belirlediğiniz anahtar kelimenin sıkça geçtiği makalelerin sitenizde yer almasıdır. SEO arama yaparken anahtar kelimenizi makaleler arasında seçerek üst sıralara sitenizi çıkarabilir. SEO ve anahtar kelime belirleme için Google Adwords aracını kullanarak tepsi edebilirsiniz. Daha sağlıklı bir site kurulumunda işinize yarayacaktır. En popüler anahtar kelimeler sitenizde yer aldığı sürece daha başarılı bir yola girmiş olabilirsiniz. Bu konuda destek alabileceğiniz bir web tasarımcı ile başlangıç yaparsanız daha sağlam adımlarla ilerlemiş olabilirsiniz.

Anahtar kelime belirlenirken tek bir kelime şeklinde belirlenmemelidir. Eğer ki sadece telefon yazıp aratma yaparsanız sizi ikna edecek bir konuya rast gelmezsiniz. Tercihlerinizin arasında iki kelime daha çok yer almalıdır. Siteniz için anahtar kelime belirlerken aranma istatistikleri ve aranma hacmini öğrenip alırsanız SEO’ ya uygun olacaktır. SEO ve anahtar kelime belirleme bir sitenin hizmet vermesini daha ön plana çekmek konusunda çok önemlidir. Bu yüzden de SEO’ya uygun kelimeler işinize yarayacaktır. Sitenizi üst sıralara taşımanın bir başka yolu da link alımı yapmaktır. Var olan sitenizin linkini de alırsanız reklam yapma şansınız daha da yükselir.

 

Bir önceki yazımız olan Site İçi Seo başlıklı makalemizde site içi seo hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “SEO Ve Anahtar Kelime Belirleme

  1. […] önceki yazımız olan SEO Ve Anahtar Kelime Belirleme başlıklı makalemizde seo ve anahtar kelime belirleme hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir