1 Mart 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Seo Description Optimizasyonu

Seo Description Optimizasyonu

Seo Description Optimizasyonu ziyaretçiler için oldukça gerekli bir kullanımdır. Kullanıcılar için sitenin içerikleri hakkında bilgi almak önemlidir. Bunun için aradığı doğru bilginin sitenizde olduğunu hissettirebilecek kelimeler seçmek önemlidir. Örneğin kampanyalı ürünler, uygun fiyatlar gibi sloganlar kullanılabilir. Marka bilinirliği de oluşturabilecek bu tarz kullanımlar güvenilirlik kazanmanızı da sağlayacaktır. Bu alanda karakter sayısının 154 karakteri geçmemesi önemlidir. Bunun yanında doğal bir paragraf olarak hazırlanan bir yazı olması ve ürün ya da içerik hakkında anahtar kelimelerin geçmesi de dikkat edilmesi gereken farklı bir nokta olacaktır. Özellikle ard arda sıralanan anahtar kelimeler ziyaretçinizin sitenize giriş ihtimalini de yüzde 60 oranlarına kadar düşürür. Kopya içerik kullanılması ise arama motorları tarafından sitenizin yüzdesini düşürecek bir etki olacaktır.

Bu alanda SEO description optimizasyonu içeriklerinde anlamsız kelimeler kullanılmamalıdır. İlgisiz kelimeler kullanmak, özellikle ziyaretçilerinizin tepkisine neden olabilir.  Doğru bir şekilde kullanılan bu 154 karakter ürününüzü, firmanızı ya da hizmetlerinizi çok daha fazla öne geçirebilecektir. Bu tarz doğru kullanımlar hep site içinde, hem de site dışında daha sağlıklı bir SEO çalışmaları oluşturacaktır. Gelecek vaad eden bu kullanımlar arasında title ve Url optimizasyonları da sayılabilir. SEO uzmanları etkili bir strateji oluşturmak için bu tarz optimizasyonlara özellikle çok fazla dikkat etmelidir. Ziyaretçi bazlı SEO konuları arasında yer alan bu arama motoru

Description genel olarak kelime anlamı itibari ile açıklama metni anlamına gelir. Başlık yani title altında bulunan bu metin genel olarak içeriğinizin bir özeti olarak ta tanımlanabilir.  Ziyaretçilerinizi sayfanıza çekebileceğiniz slogansal metinler kullanmak çok daha avantajlı olacaktır. Bu alanda SEO descrtion optimizasyonu rakip sitelere göre daha avantajlı olmanızı sağlayacaktır. Bu nedenle bu alanı ard ardına anahtar kelimelerle doldurmak çok ta parlak bir fikir olmayacaktır. Seo çalışmalarında başarı elde edebilmek adına daha özenli çalışmalar içerisinde olmak gereklidir. Bu alanda hedeflediğiniz sonuçlar için daha planlı, düzenli ve bilinçli çalışmalar gerçekleştirmeniz gerekli olacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Seo Keywords Optimizasyonu başlıklı makalemizde seo keywords optimizasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Seo Description Optimizasyonu

  1. […] önceki yazımız olan Seo Description Optimizasyonu başlıklı makalemizde seo description optimizasyonu hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir