13 Şubat 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Seo Önerileri

Seo Önerileri

          SEO Önerileri, değişen sektörlere, site çalışmalarına göre değişse de arama motoru algoritmalarına uyumluluk olarak değerlendirildiğinde genel geçer kurallar ortaya çıkabiliyor. Bu alanda çok fazla araştırmalar yapabilirsiniz. Ancak her bulduğunuz yöntemi denemek zarar getirebilir. Güvenilir ve profesyonel kaynaklar üzerinden takip edeceğiniz adımlar önemli katkılar sunabilecektir. Öncelikle siteniz ile aynı kategoride bulunan farklı sitelerle bağlantılar kurmak faydalı olabilir. Hatta site yöneticileri ile tanışabilir ve mesaj gönderebilirsiniz. Bu şekilde link alabilirsiniz. Bu çok önemli bir adım olacaktır. Site üzerinden link çıkışı kullanılmak istenmiyorsa takip ettiğiniz sitelere ücretli link çıkışı da teklif edilebilir. En tehlikeli kullanımlar arasında programlar halinde sunulan SEO çalışmalarıdır.

Genel olarak aram motorları bu programları anında fark ederek cezalandırmaktadır. Bazı durumlarda birkaç gün içerisinde fark edilen bu programlar, bazı durumlarda bir yılda da fark edilebiliyor. Bu nedenle SEO Önerileri arasında bu paket program kullanımlarına yer verilmiyor. En değerli öneriler arasında çöp sitelerden uzak durulması yer alıyor. Bazı siteler tamamen link satışı için kurulmuş olabiliyor. Bu siteler SEO değerlerinizin düşmesine neden olabilir. Sosyal medya çalışmaları, backlink, tanıtım yazıları alanında sitenize backlink verebilecek özgün siteler bulunması bu alanda hayati öneme sahip SEO çalışmaları arasında yer alıyor. Sadece bilgi vermeyi hedefleyen siteler bularak bu alanda önemli bir çıkış yakalayabilirsiniz.

İçerik kısmı en çok SEO Önerileri bulabileceğiniz alan olmaktadır. Bu alanda dikkat edilebilecek birkaç kriter daha başarılı olabilmenizi sağlar. Özellikle 250 kelime ve üzerinde içerikler hazırlamak önerilir. Görsellerle zenginleştirmekte pek çok alanda rakiplerinizin önüne geçmenizi sağlayacak bir etken olacaktır. Kısa paragraflar kullanmalısınız. Önemli bir başka hususta önemli kısımların altının çizili olmasıdır. Bunun için kalın işaretlemeler kullanılabilir. Tek bir anahtar kelime yerine, anahtar kelime türevlerine de yazı içerisinde yer vermek avantaj sağlayacak bir başka özellik olmaktadır. Hazırlanan içerik sadece anahtar kelimeleri kapsayan boş bir yazı olmamalı, faydalı içeriklerin yer alması bu alanda çok önemlidir. En çok dikkat edilmesi gereken farklı bir bölüm ise sitenize doğrudan bir bağlantı vermekten kaçınmak olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Seo Dostu Link Edinme başlıklı makalemizde seo dostu link edinme yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Seo Önerileri

  1. […] önceki yazımız olan Seo Önerileri başlıklı makalemizde seo önerileri hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir