21 Aralık 2016
Kategori:
Seo
Yorumlar: 2

Seo Stratejileri

Seo Stratejileri

Seo Stratejileri web dünyasında ilk kural kaliteli içerikli bir site hazırlamak ve etkin SEO stratejileri ile ilk sıralarda yer alabilmektir. Bu nedenle çalışmalarınızdaki başarı, sonuçlarına yansır. Online dünya içerisinde varlığınızı ispat etmek için kendinize bir yol çizmeniz gereklidir. Geçmiş dönemlerde anahtar kelime kullanımları ile üst sıralarda yer almak çok basit olurken, artık değişen arama motoru algoritmaları ile bu durum çok karmaşık bir hal aldı. Stratejinizin başarı ile sonuçlanabilmesi için takip edilmesi gereken birkaç önemli adım bulunuyor. İlk olarak iyi bir stratejinizin olması gereklidir. Bunun için amaçlarınızı ve hedeflerinizi belirlemelisiniz. Sonrasında hedef kitleniz, kelime grubuna sektörünüzü baz alarak tanımlamalar yapmalısınız. Yani kimlere ulaşmaya çalışıyorsunuz ya da bu hedef kitlenizin zayıf noktaları neler. Her açıdan hedef kitlenizi analiz ederek çalışmalarınızı bu şekilde yönlendirmeniz gereklidir.

Bu alanda SEO stratejileri geliştirirken kelime araştırmaları da çok önemlidir. Seçtiğiniz anahtar kelimelerin sitenize en iyi ziyaretçi trafiğini saplaması için doğru ve etkin kelime grupları tercih etmelisiniz. Olay sadece bu kadar ile kalmıyor. SEO denetimlerinin zamanında yapılması ve özellikle altyapılarınızda oluşan sorunların anında giderilmesi çok önemli avantajlar getirecektir. Bunların yanında backlink denetimine de dikkat edilmelidir. Linklerin verilme amacı sitenizin rank seviyesini yükseltmek içindir. Ancak siteniz için backlink sağlayan sitelerinde kalitesi bu seviyenin oluşmasında etkili olacaktır. SPAM sitelerden gelen backlinkler sitenizin olumsuz olarak etkilenmesini ve sıralamasının düşmesine neden olabilir.

İçeriklerin denetlenmesi ve dönüşümler konusunda da etkin SEO stratejileri edinmeniz gereklidir. Sitenizin trafiğiniz çok başarılı bir şekilde yönetebilmek için kaliteli ve etkileyici içeriklerin sitenizde sürekli güncellenmesi artı bir özellik olarak avantaj sağlayacaktır. Dönüşüm alanında web sitelerinin hedef kitlelerine ulaşması oldukça güçleştiği herkes tarafından görülen bir gerçekliktir. Yoğun SEO çalışmaları bile bazı durumlarda sitenizin çok fazla ziyaretçi çekmesini sağlayamayabiliyor. Bu alanda ilk olarak analizlerin başarılı bir şekilde yapılması gereklidir. Sitede geçirilen zamanların, trafik kaynaklarının, sıçrama oranlarının performans tablosunun takip edilmesi ve içerik stratejileri ile boşlukları tespit edilmesi ilk sıralarda yer almanızı sağlayacak düzenli çalışmalar arasında yer alıyor.

 

Bir önceki yazımız olan Ziyaretçi bazlı seo başlıklı makalemizde ziyaretçi getiren seo çalışmaları hakkında bilgiler verilmektedir.

2 responses on “Seo Stratejileri

  1. […] önceki yazımız olan Seo Stratejileri başlıklı makalemizde seo stratejileri hakkında bilgiler […]

  2. atlanta falcons dedi ki:

    Another criticism folks have is that it does
    not have Siri. http://Bit.ly/2jAkqgH+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir