15 Mart 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 2

Target

Target

Target kullanımları web tasarımcılarının bir döneme kadar çok fazla kullandığı bir seçenek olmaktadır. Yeni kullanımlarda ise yerini external almıştır. Genel olarak baktığımızda bir web sitesinin hazırlanmasında çeşitli SEO metotları kullanarak daha avantajlı kullanımlar elde edebilirsiniz. Ve bu metotlar her dönemde yenilenmektedir. Çünkü arama motorları da kendini sürekli geliştiriyor. Özellikle Google artık pek çok uygulama için yapay zekâ kullanan uygulamalar geliştirmektedir. Bu nedenle anahtar kelime optimizasyonları ile sayfanızı üst sıralarda görebilmeniz çokta mümkün değildir. SEO çalışmalarını bir bütün olarak ele almalı ve daha kullanıcıların faydasına olabilecek kullanıcı dostu tasarımlar geliştirmelisiniz. Arama motorlarının amacı da bu yönde olmakta ve kullanıcılarına çok daha faydalı sonuçlar ulaştırma hedefleri ile çok daha sıkı denetimler yapmaktadırlar.

Web sitesi hazırlarken Target=_blank şeklinde kullanımın <a href> kodu içerisinde kullanılması ile link verdiğiniz resim ya da sayfa için yeni bir sayfa açılacaktır. Bunun kullanıcı için daha etkili bir kullanım olduğu konusunda birleşen SEO uzmanları yeni teknolojileri uyumlu olarak tercih ettikleri external ile nofollow etkileri de elde edebilmeleri mümkün olmaktadır. Bu şekilde SEO çalışmalarına bu kullanımın önemli bir katkısı olacaktır.  Bağlantı linkinin farklı bir sayfada kullanılması için tercih edilen external aynı zamanda W3C standartlarına uyumlu olmaktadır. Bu standartlar genel olarak bir web tasarım projesinin SEO ya da uyumluluğunu ifade etmektedir. Arama motorlarında sıralama yaparken bu standartlara uyum sağlamak ilk sıralarda yer almak anlamında çok önemlidir.

Ayrıca bu standartlar erişilebilirlik açısından da rakiplerinizin önüne geçebilmenizi sağlayacak kullanımlar oluşturacaktır. Bu standartlara sahip kullanımlar farklı tarayıcılarda görsel bozulmalara neden olmayacaktır. Ulaşılabilirlik anlamında mobil cihazlarda, diz üstü kullanımlarda web sitelerine sorunsuz bir şekilde ulaşabilmek içinde bu standartlara uyumluluk çok önemli olmaktadır. Bir web sitesinin arama motorlarında üst sıralarda yer alabilmesi için en önemli özellikler arasında yer alan hızlı yüklenme özelliği de gereklidir. Tüm bu özellikler değerlendirildiğinde Target kullanımın herhangi bir artısı olmayacaktır. Aksine farklı kullanımlarda eksi puan olarak sitenize yansıyacağı içinde SEO çalışmalarınıza çok fazla zarar verebilecektir.

 

Bir önceki yazımız olan Analytics Hız Raporu başlıklı makalemizde analytics hız raporu hakkında bilgiler verilmektedir.

2 responses on “Target

  1. […] önceki yazımız olan Target başlıklı makalemizde target hakkında bilgiler […]

  2. […] Target Yerine External – Target – Nofollow – External […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir