16 Şubat 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Target Yerine External Neden Gereklidir

Target Yerine External Neden Gereklidir

Target Yerine External Neden Gereklidir target ile aynı işlevi görmektedir. Aynı görevi görseler bile external son teknolojilerle daha uyumlu bir kod olarak daha fazla tercih edilmektedir. Target kodunda olduğu gibi bu kod üzerinden de nofollow yapmak mümkün oluyor. Bunun için sadece rel: “external, follow” ikelinde bir kullanım yeterli olmaktadır. Bu kodun farklılığını anlayabilmek adına öncelikle target ne demek onu öğrenmek gereklidir. Target kodu herhangi bir linkin nasıl açıldığını belirliyor. Bu kod karşılığında _blank kodu kullanıldığında açılan sayfa yeni bir pencere şeklinde görüntülenir. Güncel web teknolojilerine artık bu kod kullanılmıyor. Bu kod yerine external kullanmak SEO açısından çok daha önemli olmaktadır.

Target kodu oldukça eski olmaktadır. W3c standartlarında kullanılmaktadır. Yeni pencere açabilmek için genellikle günümüzde external kodu kullanılıyor. Bu alanda Target yerine External Neden Gereklidir şeklinde sorusunun cevabında ise bu aradaki fark esas alınabilir. Bu konuda rel kodunun esas amacının bilinmesi gereklidir. Linklerin herhangi bir pencereden açtırma olanağı olmuyor. Bu nedenle bu kodu doğrudan sitenize yapıştırmanızda bir işe yaramayacaktır. Ancak java script kodları ile yazılma sağlanabilir. Rel kullanılan sayfa içerisinde bu tarz kodların kullanılabilmesi için <script> ve </script> tagları arasında bu tarz kullanımlar olabiliyor. Rel kodu bu şekilde yeni bir pencere açabiliyor.

Giderek gelişen webmaster araçları, daha profesyonel çalışmalar ortaya çıkarabiliyor. Bu nedenle en son araçları kullanarak web siteniz üzerinde daha etkin ve verimli sonuçlar alabilirsiniz. Target kodunun eski olması da external ile değişmesi olarak yenileniyor. Bu alanda Target yerine External Neden Gereklidir başlığı altında en son teknolojinin kullanılması tüm platformlarda uyumluluk sağlayacağı için bir gereklilik oluşturur. Bu şekilde kullanımların SEO çalışmalarına uyumluluk açısından çok önemli olduğu da görülüyor. SEO çalışmaları ile web sitenizi milyonlarca rakibinin içerisinden daha görünür bir hale getirebilirsiniz. Arama motorlarında üst sıralarda listelenmek her zaman için çok daha etkin sonuçlar oluşturacaktır. Bu sonuçlar arasında etkin bir reklam çalışmaları ve doğal bir ziyaretçi trafiği de elde etmiş olabileceksiniz. 

 

Bir önceki yazımız olan Google Analytics Site Hızı Raporu başlıklı makalemizde seo başlıkları ve url optimizasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Target Yerine External Neden Gereklidir

  1. […] önceki yazımız olan Target Yerine External Neden Gereklidir başlıklı makalemizde seo başlıkları ve url optimizasyonu hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir