16 Şubat 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Yeni Sitelerde Seo Başlangıcı

Yeni Sitelerde Seo Başlangıcı

Yeni Sitelerde Seo Başlangıcı önemli bir süreçtir. Her web sitesinin kurulum amaçları arasında popülarite elde etmek vardır. Hedef kitleye ulaşmak ve potansiyel ziyaretçileri sitenize çekebilmek için SEO çalışmalarında doğru analizler, doğru araçlar ve doğal bir süreç takip edilmektedir. İlk etapta yeni bir site kurarken ise ilk hedefiniz sosyal medya üzerinden bir tanıtım yapmak olmalıdır. Çünkü bu alanda ekonomik özelliklerde çok geniş alanlarda tanıtımlar yapabilirsiniz. Açılan bu hesaplardan ilgilenen kişilerin takibini sağlamalısınız. Bunun için de sürekli güncellemeler yapmalı ve paylaşımlarda bulunmak gerekli olacaktır. Sosyal medya optimizasyonu en önemli SEO kriterleri arasında yer alıyor. Sosyal medya hesaplarınızda ne kadar beğeni ve yorum alırsanız aynı oranda etkin bir kullanım elde etmiş olabilirsiniz.

Doğrudan link alımları bu paylaşımlardan sağlandığı için önemli olmaktadır. Ancak şu da bir gerçek ki footer link, imleme, edu link gibi kullanımlar bir oranda riskli de olabiliyor. Bunun ana nedeni ise zaten yeni olan siteden doğrudan link almasıdır. Bu durumu Google algoritmaları şüpheli görür. Yani doğal bir süreç içerisinde gelişmediği için Spam olarak değerlendirebilir. Bu durumda yeni sitelerde SEO başlangıcı yaparken bu tarz kullanımlara önem verilmeli, ancak zaman ile de doğal bir süreç oluşturacak şekillerde bu süreci sürdürmelidir.

Tanıtım yazıları üzerinden aldığını linkler ise doğal karşılanır. Bu yeni açılan bir mağaza için yapılan anonslar tarzında bir kullanım olarak değerlendirilir ve bu durumda herhangi bir risk ile karşılaşma durumunuz çok fazla olmayacaktır. Bu alanda Yeni sitelerde SEO başlangıcı yaparken tanıtım yazıları ile link çalışmaları yapılmasına dikkat etmelisiniz. Bu çalışmalar web dünyasında oldukça yenilikçi bir kullanım olmaktadır. Bir sitenin popülaritesini artırmasında SEO çalışmalarının büyük önemi bulunur. Normalde de çok kaliteli bir ürün üretiyor olabilirsiniz. Ancak bunun satışını geniş kitleler üzerinden sağlamak için büyük reklam çalışmaları ve verimli pazarlama taktikleri kullanmanız gereklidir. Web dünyasında da programlar bu şekilde ilerlemekte ve yeni kurduğunuz bir web sitesini tanıtım yazıları, sosyal medya tanıtımları ile çok daha geniş kitlelere ulaştırabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Canonical Url Nedir Ve Kulllanımı Nasıldır başlıklı makalemizde yeni sitelerde seo başlangıcı hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Yeni Sitelerde Seo Başlangıcı

  1. […] önceki yazımız olan Yeni Sitelerde Seo Başlangıcı başlıklı makalemizde yeni sitelerde seo başlangıcı hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir